Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Česko Adršpašsko-teplické skály

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Adršpašsko-teplické skály


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Adršpašsko-teplické skály?
2. Kedy sa dajú navštíviť Adršpašsko-teplické skály?
3. Aká je vstupná cena do Adršpašsko-teplických skál?
4. Kde sa dá zaparkovať pri Adršpašsko-teplických skalách?
5. Aké trasy sa dajú v Adršpašsko-teplických skalách absolvovať?

Odpovede:

1. Adršpašsko-teplické skály sa nachádzajú v severovýchodnej časti Česka, v okrese Náchod, blízko hranice s Poľskom.
2. Adršpašsko-teplické skály sú otvorené pre verejnosť od apríla do októbra, v závislosti od počasia a podmienok.
3. Vstupné do Adršpašsko-teplických skal sa líši v závislosti od veku a dĺžky návštevy. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma, dospelí zaplatia približne 150 Kč (asi 6 €).
4. Pri Adršpašsko-teplických skalách sa dá zaparkovať na rôznych miestach. Najlepšie je využiť oficiálne parkovisko, ktoré sa nachádza pri vstupe do areálu.
5. V Adršpašsko-teplických skalách sa nachádza viacero značených turistických trás, ktoré vedú okolo najkrajších miest a pamätihodností. Trasy sú rôznej dĺžky a náročnosti, takže si ich môže vybrať každý podľa svojich možností a záujmov.


Ubytovanie Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály sú jedným z najkrajších prírodných divov Česka a chýbať by vám nemali, ak ste nadšenými turistami alebo milovníkmi prírody. Najlepší spôsob ako si vychutnať ich nádheru, je ubytovať sa v jednom z hotela alebo penziónov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tohto skvostu.

Ak sa radi ubytujete v luxusných hotelo alebo chalúpkach, určite by ste mali skúsiť Kastea v Adršpachu - toto klasické české stredoveké hradné stvárnenie ponúka nadštandardné vybavenie a nádherné výhľady. Prenajatím miestnosti v tomto hoteli, budete mať aj vstupenky na túru po skálach. Ak hľadáte ubytovanie s výhľadom na krásne skaly, môžete vyskúšať Hotel Skalní Mlýn - boutique hotel hotový na podporu tradičného šarmu s moderným vybavením.

Tí, ktorí radi cestujú s rodinou, by mohli našlo výhodné apartmány. Apartmány Bambi sú obľúbené pre rodiny s deťmi a ponúkajú dostatok priestoru pre kľudnú dovolenku s výhľadom na skaly. Stará pošta je tiež skvelá voľba, ak hľadáte útulné a zároveň praktické miesto, kde sa vám bude páčiť. Je iba 5 minút pešo od Adršpašsko-teplických skál a ponúka kuchynku, veľkú obývaciu izbu a priestranné izby.

Tí, ktorí hľadajú lacnejšie a jednoduché možnosti, by mohli zvážiť penzióny. Penzión Skály sa nachádza v srdci Adršpachu a ponúka jednoduché ubytovanie so všetkými základnými vybaveniami v príjemnom prostredí za priateľské ceny. Penzión Adriana je tiež v blízkosti skál a ponúka priestranné izby a dostatok parkovacích miest.

Pri návšteve Adršpašsko-teplických skál, určite na výbere ubytovania nie sú obmedzené. Či už hľadáte luxusné hotely alebo skromné penzióny, vždy nájdete niečo, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám. Nech vám české skaly prinášajú radosť a krásne spomienky po dlhé roky.


Letenka Česko Adršpašsko-teplické skály


České Adršpašsko-teplické skály patrí medzi jedno z najkrajších prírodných úkazov v Českej republike a sú ideálnym miestom na oddych a relax v prírode. Nachádzajú sa vo východnej časti Krkonošského podhoria, približne 3 hodiny jazdy autom od Prahy.

Toto úchvatné miesto je známe svojimi impozantnými skalnými útvarmi, ktoré sú vytvorené počas miliónov rokov prírodnými silami. Adršpašsko-teplické skály sú tvorené rôznymi druhmi pieskovca a ich hladké povrchy a výrazné hrany vynikajú v okolitom prostredí. Skalné veže, previsy a hradby tvoria fascinujúci scenériu, ktorá vyzerá skoro až nenormálne.

V tejto oblasti si môžete vychutnať prechádzku po malebných chodníkoch, ktoré vedú okolo skál a ponúkajú nádherný pohľad na okolitú krajinu. Jednou z najzaujímavejších trás sú "Lezecká cesta" a "Velký Okruh", ktoré vám umožnia objaviť všetky najkrajšie časti tohto miesta. Na týchto prechádzkach si vychutnáte vôňu čerstvého lesa a budete mať možnosť obdivovať krásu prírody, ako aj zaujímavé formácie skál.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac adrenalínové, je tu aj možnosť lezenie po skalách. Adršpašsko-teplické skály sú známe svojimi mnohými lezeckými zónami, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov aj skúsených lezcov. Táto činnosť vám ponúka vzrušenie, zábavu a úžasné výhľady z vrcholov skál.

Okrem toho, Adršpašsko-teplické skály sú aj domovom množstva rôznych druhov zvierat a rastlín. Pri prechádzke sa môžete tešiť na pozorovanie diviakov, jelene, dravých vtákov a iných druhov, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti.

Ak plánujete dovolenku v Českej republike, určite nevynechajte návštevu Adršpašsko-teplických skál. Svojim návštevníkom ponúkajú jedinečný zážitok, ktorý iste nezabudnete. Letenka do tejto oblasti poskytuje únik z rušného mesta a ponúka unikátnu prírodnú krásu, ktorá vás pohltí a pritiahne vás späť. Takže zarezervujte si svoju letenku, pripravte svoje turistické topánky a pripravte sa na zážitok, ktorý vám zaručene vezme dych.


Počasie Česko Adršpašsko-teplické skály


ČESKO ADRŠPAŠSKO-TEPLICKÉ SKÁLY: ZÁBAVA PRE TURISTOV AJ POČASIE

Ak hľadáte úchvatné prírodné scenérie, vysielať sa do Česka a presne do oblasti Adršpašsko-teplických skál je skvelou voľbou. Táto unikátna lokalita sa nachádza v severovýchodnej časti Českej republiky, v blízkosti hraníc so susedným Poľskom. Je to miesto, ktoré kombinuje dramatické skalné útvary, jaskyne a spletitosť chodníkov, čo z neho robí populárny cieľ pre turistov z celej Európy.

Ale čo je dôležitejšie, ako je počasie v tejto oblasti? Česko Adršpašsko-teplické skály ponúkajú návštevníkom širokú škálu počasím spojených zážitkov. Od letných mesiacov až po chladnejšie zimné obdobie, každé ročné obdobie prichádza so svojimi jedinečnými charakteristikami.

Leto v tejto oblasti je zvyčajne teplé a slnečné s vysokými teplotami, ktoré dosahujú až 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne na prechádzky a objavovanie skalných útvarov, pretože teplé počasie umožňuje ľuďom vychutnávať si vonkajšie aktivity. Niektoré z najnavštevovanejších miest v tejto oblasti zahŕňajú Teplickú bránu, Jesseniovu jaskyňu a Tanečnicu.

Jeseň prináša do oblasti Adršpašsko-teplických skál nádheru farebných lístí a mierny pokles teploty. Miestne drastické skalné útvary sú kontrastované krásnou zmenou farieb stromov a rastlín v okolí. Toto je vhodné obdobie na turistiku, prechádzky a fotografovanie. Návštevníci môžu tiež využiť slnečné dni na ochutnávanie miestnej kuchyne v niektorých reštauráciách v okolí.

Zima prináša do oblasti Adršpašských skál široké spektrum zážitkov. Pre tých, ktorí radi využívajú vonkajšie aktivity, sú k dispozícii zjazdovky na lyžovanie, korčuľovanie a podobne. Mnoho návštevníkov sa teší na turistiku v snehu a príležitosť na fotografovanie známych skál pokrytých snehom. Toto obdobie prináša aj možnosti spoznávania miestnych zvykov a tradícií, ako je napríklad Vianočný večierok v niektorých dedinách okolo Adršpašských skál.

Jar je ve vzduchu a príroda sa začína prebúdzať v oblasti Adršpašských skál. Je to obdobie, keď kvetinová vegetácia začína kvitnúť a ptáky sa vrátia do svojich hniezd. Nádherné pohľady na skalné útvary s jarnou scenériou robia z tohto obdobia ideálny čas na fotografovanie a pokojné prechádzky.

Takže nech už plánujete návštevu oblasti Adršpašsko-teplických skál, nezabudnite zabezpečiť, že sa pripravíte na príslušné počasie, aby ste si mohli splniť svoje plány a využili čo najviac z tohto nádherného kúsku prírody. Bez ohľadu na ročné obdobie, Česko Adršpašsko-teplické skály vám určite ponúknu výnimočný zážitok.


Dovolenka Česko Adršpašsko-teplické skály


Adršpašsko-teplické skály: Tajuplný klenot Českej republiky

Česko je známe svojimi úchvatnými prírodnými krásami a jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine, kde môžete zažiť úžasný dovolenkový zážitok, sú Adršpašsko-teplické skály. Tento národný park sa nachádza v malebnom predhôrí Krkonošských hôr a ponúka návštevníkom neuveriteľnú kombináciu jedinečných skalných útvarov, mysterióznych jaskýň a zelených lesíkov.

Adršpašsko-teplické skály sa vyznačujú svojimi rozmanitými a veľkolepými kamennými útvarmi, ktoré boli vytvorené mnohými rokmi eroziou a inými prírodnými procesmi. Medzi najznámejšie skalné útvary patria napríklad Velký a Malý Vodopád, Vysoká brána, Hřib, Varhaník alebo Napoleonova hlava. Prechádzka medzi týmito impozantnými formáciami vám poskytne fantastickú atmosféru a pocit, akoby ste kročili do iného sveta.

Národný park ponúka množstvo turistických trás pre rôzne náročnosti, čo z neho robí ideálne miesto pre každého milovníka prírody. Môžete si vybrať medzi lehkými prechádzkami, ktoré vám umožnia vychutnať si krásy parku na pokojnejšej úrovni, alebo náročnejšími trasami pre tých, ktorí hľadajú adrenalínový zážitok. Všade okolo vás budete mať možnosť obdivovať fascinujúce útvary a rozprávkové scenérie.

V rámci návštevy by ste nemali prehliadnuť ani návštevu jaskýň v okolí. Napríklad Býčia jaskyňa a jaskyňa Metuja, ktoré sú prístupné pre verejnosť, poskytnú vám možnosť preskúmať tajomstvá podzemia a obdivovať krásne vápencové formácie, ktoré sú typické pre tento región.

Okrem samotnej prírody je Adršpašsko-teplické skály tiež bohaté na množstvo histórie a legiend. Existuje mnoho povestí o príšerách žijúcich v týchto útvaroch, čo dodáva tomuto miestu zvláštne tajomstvo a romantiku. Počúvanie týchto príbehov od miestnych obyvateľov prinesie vášmu výletu niečo vzrušujúce a mystické.

Pre ubytovanie v blízkosti môžete voľne vyberať medzi rôznymi hotelmi a penziónmi, ktoré sa nachádzajú v okolí národného parku. Mnohé z nich poskytujú pohodlné ubytovanie a skvelú dostupnosť k hlavným turistickým miestam.

Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku a chcete zažiť niečo unikátne, Adršpašsko-teplické skály by mali byť na vrchole vášho zoznamu. Táto prírodná pamiatka vytvorí nezabudnuteľné spomienky a ponúkne vám výnimočný pohľad na krásy českej prírody. Nech už sa rozhodnete pre skratku v prírode alebo pre viacdenný výlet, tento národný park vás určite očarí svojou magickou atmosférou a nádhernými výhľadmi.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky