Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve

Počasie Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Tanghin Dassouri Reserve je prírodné územie nachádzajúce sa v krajine Burkina Faso v Západnej Afrike. Táto rezervácia je známa predovšetkým pre svoju jedinečnú prírodnú krásu a rozmanité ekosystémy. Okrem toho ponúka aj zaujímavý pohľad na miestne počasie.

Burkina Faso je známa svojim tropickým podnebím so sezónnymi zmenami počasia. Tanghin Dassouri Reserve sa nachádza v južnej časti krajiny, kde prevláda savanové podnebie. Je tu vysoká teplota počas celého roka, pričom teploty môžu v lete dosiahnuť až 40 °C. Väčšina dažďov spadne v období dažďových mesiacov, ktoré trvá od júna do septembra. V tomto období prichádzajú aj občasné búrky, ktoré môžu priniesť výdatné zrážky.

Počas dažďových mesiacov sa rezervácia tanghin Dassouri mení na zelenú oázu s bujnou vegetáciou a kvitnúcimi rastlinami. Tieto dažde sú potrebné pre udržanie bohatej fauny a flóry v rezervácii. Medzi typické druhy rastlín tu patria akácie, baobaby a divé trávy. Tento rozmanitý ekosystém poskytuje nielen útočisko pre miestne zvieratá, ale aj jedinečný pohľad pre návštevníkov.

Rezervácia je domovom mnohých divokých zvierat vrátane levy, slona, geparda, hyeny a mnohých ďalších. Vďaka bohatej vegetácii existuje dostatok potravy pre tieto zvieratá počas dažďových mesiacov. Taktiež je tu možné pozorovať veľké množstvo vtákov, motýľov a iných druhov života.

Počas suchého obdobia sa rezervácia mení na sušší a prašný krajinný obraz. Teploty sú stále vysoké, ale obmedzenie zrážok vedie k vysychaniu riek a jazier. Mnohé zvieratá sú v tomto období nútené migrovať do iných oblastí, aby si našli obživu a vodu.

Aj keď počasie v Tanghin Dassouri Reserve môže byť nevyspytateľné, toto miesto je fascinujúcou destináciou pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Je jasným príkladom, ako sa živočíšne a rastlinné druhy prispôsobujú hrozbám sucha a dažďov. Navyše, rezervácia je aj jedným z miest, kde sa konajú výskumy o vplyve klimatických zmien na prírodu.

Tanghin Dassouri Reserve je prírodným pokladom Burkina Faso a krajinou, ktorá stojí za to, aby sme ju ochraňovali a obdivovali. Jej počasie je jedinečné a každý, kto sem zavíta, odchádza s úctou k zázraku prírody a jej schopnosti prežiť v ťažkých podmienkach.


Letenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné dobrodružstvo, neváhajte navštíviť Burkina Faso a objaviť jeho poklady. Jedným z najfascinujúcejších miest na návštevu je rezervácia Tanghin Dassouri, ktorá je domovom rôznych zvierat, vzácnych rastlín a úchvatnej prírody.

Rezervácia Tanghin Dassouri sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Ouagadougou, čo z nej robí ideálne miesto pre jednodňový výlet. Pre svoje výnimočné a vzácne biologické územie bola rezervácia vyhlásená chráneným územím v roku 1952.

Keď sa stanete súčasťou tejto dobrodružnej jazdy, budete ohromení diverzitou fauny a flóry, ktoré tu nájdete. Medzi najvýraznejšie obyvateľov rezervácie patria zebry, impaly, antilopy, krokodíly, opice, orly a mnoho ďalších endemických druhov. Každý z týchto živočíšnych druhov hrá úlohu pri udržiavaní ekologického rovnováhy v rezervácii a ich spoločné pozorovanie je jednoducho fascinujúce.

Ak ste milovníkmi vtáctva, rezervácia ponúka aj vzácne možnosti na pozorovanie rôznych druhov vtákov. Môžete sa stretnúť s chameleónmi, pančuchovými paviánmi a ohromili vás krásou motýľov, ktoré sú tu zastúpené v rôznych farebných odrodách.

Okrem fauny je rezervácia bohatá aj na flóru. Čo ju robí ešte zaujímavejšou, sú vzácne druhy stromov a rastlín, ktoré sú tu hojne zastúpené. Môžete sa prechádzať medzi zložitými labirintmi machov a lišajníkov alebo ho obdivovať z vyhliadkových miest.

Ak sa rozhodnete navštíviť rezerváciu Tanghin Dassouri, nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát a neustrácajte žiadne príležitosti na zachytenie úžasného okamihu. Aby ste naplne vychutnali toto dobrodružstvo, je dobré mať so sebou pohodlné oblečenie a obuv, ochranný krém proti slnečnému žiareniu a dávať pozor na hmyz a divé zvieratá.

Výlet do rezervácie Tanghin Dassouri je nielen pre milovníkov prírody a dobrodružstva, ale aj pre každého, kto si túži oddýchnuť od mestského zhonu a každodenného stresu. Je to miesto, kde si môžete užiť pokoj a harmóniu s prírodou, pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a získavať nové poznania o biodiverzite a ochrane životného prostredia.

Ak ste pripravení na nezabudnuteľné dobrodružstvo a stráviť pár dní v objavovaní nádhery rezervácie Tanghin Dassouri, neváhajte si rezervovať letenku do Burkina Faso. Skúste túto úžasnú krajinu s bohatou kultúrou, priateľskými ľuďmi a nesmrteľnou prírodou, ktorá vás určite očarí.


Najčastejšie otázky a odpovede Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso:

1. Aké druhy zvierat môžem vidieť v rezervácii Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

V rezervácii Tanghin Dassouri môžete vidieť rôzne druhy zvierat, vrátane slonov, lesových prasat, antilop, hydín, krokodílov a opíc.

2. Ako sa dostanem do rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Rezervácia Tanghin Dassouri sa nachádza asi 30 km juhozápadne od Ouagadougou, hlavného mesta Burkina Faso. Najlepší spôsob, akým sa dostanete do rezervácie, je autom alebo taxíkom.

3. Koľko stojí vstup do rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Vstupné do rezervácie Tanghin Dassouri stojí okolo 1000 XOF (asi 1,5 EUR) pre miestnych obyvateľov a okolo 5000 XOF (asi 7,5 EUR) pre turistov.

4. Ako dlho trvá prehliadka rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Prehliadka rezervácie Tanghin Dassouri zvyčajne trvá asi 2 až 3 hodiny.

5. Musím si zabezpečiť sprievodcu, aby som mohol vidieť zvieratá v rezervácii Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Áno, potrebujete sprievodcu, aby ste mohli vidieť zvieratá v rezervácii Tanghin Dassouri. Sú to zvyčajne skúsení miestni sprievodcovia, ktorí vám ukážu najlepšie miesta na náš džungle.

6. Aké je vhodné oblečenie na návštevu rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Vhodné oblečenie je pohodlné a krycí, pretože sa budete pohybovať v oblastiach s hustým porastom. Odporúčame nosiť aj košeľu s dlhým rukávom a oblečenie, ktoré vás chráni pred komármi a inými hmyzom.

7. Môžem si zarezervovať pobyt v rezervácii Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Áno, niektoré miestne ubytovanie vám môže zabezpečiť pobyt v rezervácii Tanghin Dassouri. Treba si u nich zarezervovať izbu dopredu.

8. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Najlepšími mesiacmi na návštevu rezervácie Tanghin Dassouri sú obdobie od decembra do marca, pretože je tam nižšia vlhkosť a teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia.

9. Mám sa báť pre bezpečnosť pri návšteve rezervácie Tanghin Dassouri v Burkina Faso?

Rezervácia Tanghin Dassouri sa nachádza v pomerne bezpečnej oblasti, ale stále je potrebné dodržiavať zdravý rozum a opatrnosť. Odporúčame cestovať v skupine a nechávať cennosti v hoteli alebo inde, kde sú v bezpečí. Okrem toho by ste sa mali zarezervovať cez licencovanú cestovnú kanceláriu.

10. Môžem v rezervácii Tanghin Dassouri kempovať?

Nie, neodporúča sa kempovať v rezervácii Tanghin Dassouri. Môžete si v zblízka nachádzajúcich sa dedinách nájsť miesto na dovolenku alebo ubytovanie.


Dovolenka Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Burkina Faso je nedoceniteľným kúskom Afriky, ktorý je ešte stále len málo objavený turistami. Táto krajina sa môže pochváliť nádhernou prírodou a fascinujúcou kultúrou, čo z nej robí ideálny cieľ pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Ak hľadáte odľahlé miesto, kde môžete zažiť autentický africký zážitok, Tanghin Dassouri je rezervácia, ktorú by ste nemali prehliadnuť.

Tanghin Dassouri Reserve sa nachádza v južnej časti Burkina Faso, asi hodinu jazdy autom z hlavného mesta Ouagadougou. Táto rezervácia ponúka rozmanitý ekosystém, vrátane suchých saván, bažinatých oblastí a malebných jazier. Je domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny, ktoré sú charakteristické pre Sahelu.

Jedným z hlavných lákadiel rezervácie je možnosť sledovať a fotografovať divokú zver. Tu môžete vidieť vzácne druhy vtákov, ako sú pelikány, ibisy a motáky. Okrem toho máte tiež dobrú šancu vidieť antilopy, zebry, hyeny a dokonca aj slony, ktoré tu obývajú.

Pre tých, ktorí majú radi vodné aktivity, Tanghin Dassouri ponúka možnosť plavby na kánoi po jazerách a bažinách. Môžete sa teda vypraviť na plavbu po rieke Tanga, ktorá preteká cez rezerváciu, a zažiť príjemný a relaxačný zážitok.

Rezervácia ponúka aj rôzne turistické trate pre tých, ktorí si radi vychutnávajú pešiu turistiku a objavujú oblasť pešo. Poďte a objavujte krásy scalea, trávniky a kopce rezervácie spolu s miestnymi sprievodcami, ktorí vám poskytnú bohaté informácie o faune, flore a kultúre miesta.

Jedným z kľúčových prvkov návštevy Tanghin Dassouri vyžaduje kontakt s miestnou komunitou. Rezervácia sa snaží vzdelávať miestne obyvateľstvo o dôležitosti ochrany prírody a udržateľného cestovného ruchu. Môžete sa zapojiť do rôznych aktivít ako je tradičný tanec, spev a výroba miestneho remesla. To vám umožní lepšie porozumieť miestnej kultúre a zároveň podporíte miestnu ekonomiku.

V noci sa v rezervácii organizujú taktiež tematické podujatia ako je nočný safari alebo tábor pri ohnísku, ktoré vytvárajú príležitosť zažiť africkú noc a počúvať zvuky divokých zvierat v tme.

Je dôležité poznamenať, že Burkina Faso je krajinou so zvýšeným stupňom bezpečnostných rizík, preto by ste mali byť opatrní a dodržiavať rady odporúčané zahraničným úradom. Je tiež vhodné získať miestny sprievodca, ktorý vám pomôže počas celej vašej dovolenky.

Tanghin Dassouri Reserve je skutočným pokladom Burkina Faso, kde môžete zažiť autentický africký zážitok v úplnej harmónii s prírodou a miestnou kultúrou. Ak hľadáte dovolenku mimo utabaných turistických trás a túžite objavovať nové miesta, táto rezervácia by nemala chýbať vo vašom zozname. Nechajte sa očariť krásou Burkina Faso a Tanghin Dassouri!


Ubytovanie Burkina Faso Tanghin Dassouri Reserve


Tanghin Dassouri Reserve v Burkina Faso ponúka ubytovanie v krásnom prostredí a zároveň umožňuje návštevníkom spoznať miestne zvieratá a rastliny.

Reserva sa nachádza v provincii Kadiogo, ktorá je najvyššie obývanou provinciou v Burkina Faso. Zvieratá, ktoré sa tu dajú pozorovať zahŕňajú opice, drave zvieratá, krokodíly a celú plejádu vtákov.

Ubytovanie tu je k dispozícii vo forme chatiek, ktoré sú dobre vybavené a upravené. Nielenže poskytujú návštevníkom pohodlné ubytovanie, ale umožňujú aj ľahký prístup k množstvu aktivít, ktoré sú k dispozícii v rezervácii.

Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú únik z ruchu a zhonu veľkých miest a zároveň chcú stráviť čas v prírode a spoznať miestne zvieratá a rastliny.

Návšteva Tanghin Dassouri Reserve a ubytovanie tu je zážitkom, ktorý nesmiete premeškať, ak sa ocitnete v Burkina Faso. Skrášlite si svoju dovolenku a navštívte túto krásnu rezerváciu!


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky