Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Brazília Lençóis Maranhenses National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Lençóis Maranhenses National Park


1. Čo je Lençóis Maranhenses National Park?
Lençóis Maranhenses National Park je národný park v Brazílii, ktorý sa nachádza v štáte Maranhão.

2. Ako sa dostanem do Lençóis Maranhenses National Park?
Ak cestujete z hlavného mesta Sao Paulo, môžete si vybrať leteckú dopravu do mesta São Luis, ktoré je najbližšie k národnému parku. Potom musíte ísť autobusom alebo taxíkom do mesta Barreirinhas, ktoré je vstupnou bránou do parku.

3. Koľko stojí vstup do Lençóis Maranhenses National Park?
V roku 2021 bol vstupný poplatok do parku 15 BRL pre domácich návštevníkov a 60 BRL (asi 10,5 USD) pre medzinárodných návštevníkov.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Lençóis Maranhenses National Park?
Najlepší čas na návštevu parku je počas dažďovej sezóny, ktorá trvá od januára do júna. V tomto období sa tvoria mnohé vodné lagúny, ktoré sú charakteristické pre park.

5. Aké aktivity môžem robiť v Lençóis Maranhenses National Park?
V parku je možné robiť rôzne aktivity, ako napríklad sledovanie vtákov, prechádzky na džípe alebo vyhliadkové lety. Ďalšou veľmi populárnou aktivitou je prechádzka po piesočných dunách a kúpanie sa v lagúnach.

6. Ako dlho by mal byť plánovaný pobyt v Lençóis Maranhenses National Park?
Odporúča sa aspoň 2-3 dni v parku, aby ste mali dosť času na preskúmanie a vychutnanie si jeho krás.

7. Existujú ubytovacie možnosti v parku?
Áno, v blízkosti parku sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, ako sú hotely, penzióny a kempy. Najčastejším miestom na pobyt je mesto Barreirinhas.

8. Môžem sa vyhnúť veľkým dážďom pri návšteve parku?
Napriek tomu, že park sa nachádza v oblasti so sezónnymi dážďmi, nie je možné predpovedať presne, kedy prídu veľké dažde. Je však pravdepodobné, že počas dažďovej sezóny sa stretnete s viac dažďami.

9. Potrebujem povolenie alebo sprievodcu na prechádzky v parku?
Nie je potrebné mať povolenie na prechádzky v parku, ale je odporúčané mať sprievodcu, najmä ak sa rozhodnete pre dĺžkové túry. Sprievodcovia vedia, kde sú bezpečné cesty a kde sú najkrajšie miesta.

10. Aké zvieratá možno v Lençóis Maranhenses National Park vidieť?
V parku môžete vidieť mnoho druhov vtákov, plazov a malých cicavcov. Medzi najbežnejšie zvieratá patria tukani, punčochár medziľanový, ježúri a kapibary.


Dovolenka Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazília ponúka množstvo dovolenkových miest s prekrásnymi plážami, exotickou prírodou a kultúrou. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je Lençóis Maranhenses National Park.

National park sa nachádza v severovýchodnej časti Brazílie a je známy svojimi kúskami piesku, ktoré vyzerali ako modro-šedé duny. Park je jedinečný vo svojom druhu, pretože sa nachádza v suchých oblastiach a piesok sa zhromažďuje v jaskyniach a dolinách v oblasti počas dažďovej sezóny. Po daždi sa piesok zaplaví vodou, ktorá vytvorí krásne modro-turistické jazierka.

Tento národný park ponúka turistom neuveriteľný zážitok. Je tu možné objaviť jazierka a pieskové duny počas vedených túr alebo na vlastnú päsť. Turisti si môžu užívať kúpanie v jazierkach a relaxovať pri pohľade na úchvatnú krajinu. V parku je množstvo rastlín a živočíchov, ktoré sa dajú vidieť počas túr a vychádzok.

Okrem krásneho prostredia v parku, turisti môžu vychutnávať aj kultúru obyvateľov v okolí. Každoročne sa v blízkosti parku konajú tradičné oslavy a festivaly, kde turisti a miestni obyvatelia sa môžu zoznámiť s miestnou kultúrou a gastronómiou.

Ak hľadáte nezvyčajnú dovolenku s neuveriteľnými výhľadmi, krajina Brazília s parkom Lençóis Maranhenses by nemala chýbať na vašom zozname. Je to miesto, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky. Prajeme vám úspešnú cestu a peknú zábavu!


Počasie Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazília je známa pre svoje exotické a rozmanité prírodné krásy. Jednou z najfascinujúcejších oblastí tohto juhoamerického štátu je bezpochyby Lençóis Maranhenses National Park. Tento park sa nachádza v severnom Maranhae, a je charakteristický pre svoje bezodtokové piesočné dĺžky, ktoré vytvárajú jedinečné pohľady.

Jednou z najzaujímavejších vecí, ktoré uvidíte v tomto národnom parku, sú jeho "dunas" alebo piesočné duny. Tieto duny sú vytvorené vietormi, ktoré prinášajú piesok z blízkeho Atlantického oceánu. Táto kombinácia piesku a dažďa vytvára malé jazerá, ktoré sú rozptýlené po celej oblasti parku. Keď prichádzate doširoka, tieto jazerá vytvárajú fascinujúci obrazcový vzhľad, ktorý láka fotografie a návštevníkov z celého sveta.

Prečo je však táto oblasť tak jedinečná? Počas väčšej časti roka je Lençóis Maranhenses suchá a pustá. Avšak v období dažďov, ktoré sa zvyčajne vyskytuje od januára do mája, sa tieto jazerá naplnia vodou a tvoria skvelý kontrast s piesočnými dunami. Zdá sa tak, akoby sa park premenil na morskú púšť plnú tajomstva a krásy.

Pri návšteve Lençóis Maranhenses National Park by ste mali mať na pamäti, že nemôžete ísť do jazer sami. Niektoré z nich sú hlbšie a tie, ktoré sú pomedzi duny, môžu byť nebezpečné. Preto je dôležité vziať si so sebou miestneho sprievodcu, ktorý vám ukáže najbezpečnejšie cesty a vysvetlí vám miestnu flóru a faunu.

Okrem unikátneho krajobrazu je v parku Lençóis Maranhenses bohaté aj na rôzne druhy vtákov, rýb a iných živočíchov. Jedným z najznámejších je "guará", červená ibis- podobný vták, ktorý je sym¬bolom tohto parku. Pre oblastné komunity Lençóisu sú vtáky nielen pánačom a turistickou atrakciou, ale aj súčasťou ich kultúry a tradícií.

Ak sa rozhodnete navštíviť Brazília Lençóis Maranhenses National Park, je ideálne sa tam vydať v období dažďov, keď sa jazerá naplnia vodou. Je to skôr sezónne cestovanie, ktorého hlavným dôvodom je pozorovanie jedinečného fenoménu piesočných dun a jazier, ktoré sú charakteristické pre toto miesto.

Brazília Lençóis Maranhenses National Park ponúka návštevníkom nezabudnuteľnú prírodnú scenériu a unikátny zážitok. Tento park je jedným z tých miest na našej planéte, ktoré musíte vidieť na vlastné oči, aby ste si uvedomili jeho neskutočnú krásu a diverzitu. Keďže je však chráneným územím, je dôležité rešpektovať miestne pravidlá a zabezpečiť jeho ochranu pre budúce generácie.


Letenka Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazília je známa svojou ohromujúcou prírodnou krásou a fascinujúcimi miestami na prieskum. Jedným z najkrajších a jedinečných miest v Brazílii je Lençóis Maranhenses National Park, ktorý je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta.

Letenka do Brazílie, konkrétne do Lençóis Maranhenses National Parku, je vstupenkou do nádhernej divočiny a nezabudnuteľného dobrodružstva. Tento národný park sa nachádza v severovýchodnom brazílskom štáte Maranhão a rozprestiera sa na ploche takmer 1550 km². Je známy svojimi obrovskými dunami piesku a krásnymi slanými lagúnami, ktoré vytvárajú neobyčajný scenický obraz.

Cestujúci, ktorých fascinuje príroda a jej krása, budú nadšení bohatým a diverzifikovaným ekosystémom, ktorý park ponúka. Park je domovom mnohých druhov vtákov, rýb a iných živočíchov, vrátane vzácnych a ohrozených druhov. Pozorovanie vtákov a rozprávkové západy slnka nad lagúnami patria medzi najväčšie vnemy, ktoré môžete na tomto mieste zažiť.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať park, je pešo alebo na horskom bicykli. Môžete sa vybrať na túru cez pieskové duny a prejsť si nekonečnými púšťami. Počas tohto dobrodružstva budete mať možnosť obdivovať scenickú krásu a užiť si osviežujúce plávanie v krásnych lagúnach parku. Letenka do Brazílie vám poskytne skvelú príležitosť objaviť tieto neskutočné miesta.

Ak sa nie ste zástancom aktívneho dovolenkového štýlu, môžete si objednať odbornými sprievodcami organizovanú jazdu na džípe. Vybranú trasu vás preveziem cez duny až k najkrajším lagúnam, pričom sa budete môcť zastaviť a využiť vyhliadkové platformy na dokonalé fotografie. Vhodný sprievodca bude tiež poskytovať informácie o flóre, faune a histórii parku, čo spríjemní váš pobyt a urobí ho obohacujúcim zážitkom.

Letenka do Brazílie, konkrétne do Lençóis Maranhenses National Parku, je vstupenkou do jedného z najkrajších a nezvyčajných miest na svete. Je to prírodný raj, ktorý si nemožno nechať ujsť. Ak ste milovníkom dobrodružstva a krásy prírody, určite navštívte tento park a zažite jedinečnú skúsenosť, ktorá vám učaruje srdce a naplní vaše zmysly.


Ubytovanie Brazília Lençóis Maranhenses National Park


Brazília je známa svojou prírodnou krásou a brehmi oceánu, ale jedno veľmi unikátne miesto skrýva v sebe. Lençóis Maranhensesov národný park je jedným z najkrajších a najfascinujúcejších miest na svete. Nájdete tu jedinečnú kombináciu piesočných duniek, sladkých lagún a azúrového neba, ktoré tvoria scenériu ako z iného sveta.

Národný park sa nachádza v štáte Maranhão na severe Brazílie a zaberá oblasť približne 155 000 hektárov. Jeho najvýraznejším znakom sú obrovské duny, ktoré sa pretínajú so sladkovodnými lagúnami v období dažďov. Tieto duny sa tvarujú z piesku, ktorý splavuje rieka Parnaíba a vetrom ho následne formuje do rozličných tvarov.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať tento národný park, je návšteva mesta Barreirinhas. Je to východiskový bod pre väčšinu turistov a ponúka mnoho ubytovacích možností. Od nadštandardných rezortov a hotelov po jednoduché penzióny, tu si vyberie každý návštevník podľa svojich predstáv.

Ak hľadáte luxus a komfort, vyberte si niektorý z exkluzívnych rezortov, ktoré ponúkajú výhľad na duny a priame prístupy k lagúnam. Tieto rezorty často majú vlastné bazény, reštaurácie s tradičnou brazilskou kuchyňou a wellness centra, kde si môžete dopriať masáže a relax. Ubytovanie v takýchto rezortoch je zážitkom samým osebe.

Ak preferujete niečo jednoduchšie a autentickejšie, vyskúšajte niektorý z rodinných penziónov alebo ubytovacích zariadení v centre mesta. Tieto miesta vám ponúknu pohodlné postele, čisté izby a možnosť zažiť miestnu kultúru a pohostinnosť. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, od ubytovania v dome miestneho obyvateľa až po ubytovanie v tipi stane.

Okrem ubytovania v meste Barreirinhas môžete tiež využiť možnosti kempovania v národnom parku. Mnoho cestovných agentúr ponúka organizované kempovacie výlety, ktoré vám umožnia prespať v srdci dunového jazera. Takto môžete zažiť skutočnú prírodu a západy slnka nad lagúnami. Obzvlášť nádherné to je v období dažďov, keď sa tieto lagúny naplnia vodou a vytvárajú scenériu, ktorá vás dostane.

Lençóis Maranhensesov národný park je skutočne obrovskou prírodnou perlou Brazílie. Jeho unikátna kombinácia pieskových duniek a sladkých lagún robí z tohto miesta miestny fenomén. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné rezorty, rodinné penzióny alebo kempovanie, toto miesto vás ohromí svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami. Ak máte možnosť, neváhajte a navštívte Lençóis Maranhensesov národný park - budete nadšení!


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky