Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Bolívia Yungas Road (Death Road)

Počasie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia má svoje dni teplé a suché ako aj dny dažďa, ale to, čo je na tomto mieste najnebezpečnejšie, je Yungas Road, ktorá sa tiež nazýva cestou smrti.

Cesta Yungas Road sa nachádza v najzápadnejšej časti Bolívie a spája mesto La Paz s mestečkom Coroico. Je to jedna z najnebezpečnejších ciest na celom svete so strmými zákrutami a prudkými výškami. Cesta Yungas Road bola vybudovaná v 30. rokoch 20. storočia pre potreby prepravy kokainu a už počas výstavby prišlo o mnoho pracovníkov kvôli nebezpečnému terénu.

Cesta je dlhá 69 kilometrov a je na nej aj niekoľko miest, ktoré sa nachádzajú vysoko nad úrovňou mora, čo znamená, že počas cesty sa môže meniť aj počasie. Cesta sa pýši nádhernými výhľadmi na hory a pralesy, ale počas daždivých dní sa môže stať, že viditeľnosť bude nulová a vodiči budú mať problém udržať auto na ceste.

Na ceste sú vstavané aj malebné vodopády a riek, no kvôli strmým zákrutám sa stávajú miestami nebezpečné. Práve kvôli týmto nebezpečenstvám sa cesta Yungas Road stala symbolem adrenalínových aktivít, ako napríklad cyklistiky a motokrosu.

V zime (jún až august) sa zvyčajne vyskytuje suché počasie, a preto je to obdobie, kedy je na ceste menej dopravy a je sprístupnená pre cyklistov a turistov. Avšak počas ostatného roka sa na tejto ceste môže vyskytnúť silný dážď a hmla, čo znamená, že bezpečnosť na ceste môže byť vážne ohrozená.

Mnohí turisti si plánujú prechod cez Yungas Road ako najväčší adrenalínový zážitok svojho života, no treba si uvedomiť, že ide o nebezpečnú cestu, na ktorej bolo už mnoho úrazov a smrteľných nehôd. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, je preto nevyhnutné počúvať radu miestnych sprievodcov a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Takže ak sa chystáte na cestu Yungas Road, pamätajte si, že sa jedná o nebezpečnú cestu, ktorá vyžaduje mimoriadnu opatrnosť a byť pripravený na nebezpečné podmienky, ktoré môžu nastať kvôli zmenám počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Yungas Road (Death Road)


Otázky:

1. Čo je Yungas Road (Death Road)?
2. Prečo sa nazýva Death Road?
3. Aká je dĺžka Yungas Road?
4. Je Yungas Road nebezpečná?
5. Aké sú bezpečnostné opatrenia na Yungas Road?
6. Je možné prejsť Yungas Road na bicykli?
7. Ako dlho trvá jazda po Yungas Road?
8. Aký je najlepší čas na návštevu Yungas Road?
9. Kde sa nachádza Yungas Road?
10. Aké miesta na Yungas Road sú najzaujímavejšie?
Odpovede:

1. Yungas Road (Death Road) je cesta v Bolívii, ktorá vedie z mesta La Paz do oblasti Yungas.
2. Yungas Road sa nazýva Death Road kvôli jej veľkému počtu smrteľných nehôd v minulosti.
3. Yungas Road má dĺžku asi 60 kilometrov.
4. Yungas Road je extrémne nebezpečná kvôli úzkosti a nezabezpečenosti cesty.
5. Bezpečnostné opatrenia zahŕňajú nosenie bezpečnostného pásu a správne zabezpečenie vozidla.
6. Áno, je možné prejsť Yungas Road na bicykli.
7. Jazda po Yungas Road trvá asi 3 až 4 hodiny.
8. Najlepší čas na návštevu Yungas Road je v suchom období, od mája do septembra.
9. Yungas Road sa nachádza v Bolívii, juhoamerická krajina.
10. Najzaujímavejšie miesta na Yungas Road sú výhľady na Andské hory a vodopády.


Dovolenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Dovolenka v Bolívii - Yungas Road (Death Road)

Bolívia, krajina bohatá na prirodzené krásy a nevšedné pamiatky, ponúka cestovateľom mnoho zaujímavých atrakcií. Jednou z týchto zaujímavostí je aj Yungas Road, známa aj ako Death Road alebo Cesta smrti.

Yungas Road je úzkou a nebezpečnou cestou, ktorá sa nachádza v horskom páse medzi mestečkami La Paz a Coroico. Jej nebezpečná povaha v konečnom dôsledku viedla k získaniu prezývky Death Road. Každoročne tu dochádza k mnohým autonehodám a úmrtiam. Napriek tomu sa však stala obľúbeným miestom pre adrenalínových nadšencov.

Táto cesta láka na sebou dobrodružného turistu, ktorý si chce vyskúšať obrovský adrenalínový zážitok. Približne 64 kilometrový úsek tejto cesty patrí medzi najnebezpečnejšie na svete. Väčšina cesty je úzka, s vysokými hranami a strmými útesmi na oboch stranách. Väčšinou je pokrytá hustým hmlistým oparom, ktorý zhoršuje viditeľnosť. Cesta je nezabezpečená a v mnohých úsekoch sa na jej okrajoch nachádza priepasť s prudkým pádom do doliny.

Aj napriek týmto nebezpečenstvám každý rok prichádzajú turisti z celého sveta, aby prekonali túto cestu. Niektorí sa rozhodnú absolvovať túto výzvu na bicykli, iní ju preferujú prechádzať peši, a niektorí si zase vychutnávajú adrenalínovú jazdu na horských bicykloch. Bez ohľadu na spôsob, jedno je isté - zážitok je intenzívny a nezabudnuteľný.

Na ceste sa nachádzajú aj úseky, kde sa nachádzajú pamätihodnosti a pamätné tabule tragických nehôd, čo pripomína cestovateľom, že Yungas Road je nielen adrenalínovou atrakciou, ale aj miestom, kde dochádza k tragickým udalostiam. Cestovatelia môžu vidieť krásne scenérie a pastoralne prostredie, ale zároveň sa musia stále upokojiť s tým, že dávajú pozor na bezpečie.

Pre túto cestu je dôležité si vybrať kvalitného sprievodcu alebo horského vodiča, ktorý je oboznámený so špecifikami cesty a vie zabezpečiť bezpečnosť a rozsudok v životne dôležitých situáciách. Vzhľadom na extrémnu povahu tejto cesty nie je vhodná pre nezbedných alebo nezáživných turistov.

Cesta smrti v Bolívii je jednou z najnebezpečnejších ciest na svete a pritom aj jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií. Vyžaduje si to odvahu, dôveru vo svoje schopnosti a rešpekt k prírodnej sile. Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku plnú adrenalínu a nezabudnuteľných zážitkov, je Yungas Road v Bolívii vynikajúcou voľbou.

Vyskúšajte svoje hranice a vydajte sa na túto dobrodružnú cestu, ktorá vám prinesie mix vzrušenia, strachu a nádherných scenérií. Ale nezabudnite, že nebezpečie je prítomné a bezpečnosť by mala mať vždy prioritu.


Ubytovanie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Jedným z najvýznamnejších turistických atrakcií v Bolívii je cesta známa ako Yungas Road, alebo tiež Death Road. Táto trasa sa nachádza v oblasti Yungas, čo je úzky horský pás medzi mestami La Paz a Coroico. Nech už ste dobrodruh, cyklista alebo len nadšený cestovateľ, navštívenie tejto cesty je určite nezabudnuteľným zážitkom.

Yungas Road začína v meste La Paz a vedie cez impozantné prírodné scenérie až do mestečka Coroico. Cesta je zhruba 69 kilometrov dlhá a prechádza cez horské retiazky a husté pralesy. Jej povrch je veľmi nebezpečný a úzky, čo si vysvetľuje jej druhý názov - Death Road.

Pôvodne bola Yungas Road jedinou cestou medzi La Paz a Coroico. S úzkym povrchom, nebezpečnými zákrutami a bezpečnostnými bariérami to bola jedna z najnebezpečnejších ciest na svete a vyústilo to do mnohých fatálnych nehôd. Podľa niektorých štatistík zomiera na tejto ceste až 300 ľudí ročne. Pred niekoľkými rokmi bola však postavená nová asfaltová cesta, ktorá pripojila La Paz a Coroico, čo značne znížilo počet nehôd a smrteľných úrazov.

Aj napriek zmenám je Yungas Road stále turisticky atraktívna. Mnoho dobrodruhov a cyklistov sa sem chodí vybrať, aby si vyskúšali adrenalínový zážitok jazdy touto nebezpečnou cestou. Cyklistické výlety sú populárne a mnohé cestovné agentúry organizujú túry, ktoré vám umožnia zažiť túto časť sveta.

Počas jazdy po Yungas Road máte možnosť obdivovať neopísateľne krásne scenérie. Bude vás sprevádzať pocit, akoby ste sa prebíjali cez oblaky, pretože cesta vedie vysoko nad hladinou mora a ponúka úžasné výhľady do priepasti. Môžete si vychutnať tiež pohľady na horské riekanky, vodopády a pralese, ktoré sú stále obývané rôznymi druhmi divokých zvierat.

Ak sa rozhodnete vyskúšať túto dobrodružnú jazdu, je dôležité vybrať si skúsenú a spoľahlivú cestovnú agentúru. Je dobré mať s sebou dostatočné vybavenie, vrátane bezpečnostných prvkov ako helmy a reflexné vesty. Dôležité je byť obozretný a dodržiavať všetky bezpečnostné pokyny, aby ste si užili zážitok bezpečne.

Yungas Road, známa tiež ako Death Road, je jednou z najnebezpečnejších ciest na svete. Je to však aj jedna z najkrajších a najdychberúcich ciest, aké kedy môžete zažiť. Ak máte radi dobrodružstvo a zážitky, neváhajte si toto miesto pridať na svoj zoznam. Bude to jazda, ktorú nikdy nebudete ľutovať.


Letenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Najniebezpečnejšia cesta na svete - Yungas Road známejšej ako "Death Road" sa nachádza v Bolívii a v posledných rokoch sa stala obľúbenou turistickou atrakciou pre adrenalínových záujemcov.

Cesta prechádza z mesta La Paz, ktoré leží v nadmorskej výške takmer 3 700 metrov, do mesta Coroico v nižšom nadmorskom výškovom pásme. Celková dĺžka cesty je 69 kilometrov a ponúka nádherné výhľady na Andské pohorie.

Avšak Yungas Road nepatrí medzi bežné asfaltové cesty, ide o úzku štrkovú cestu s veľkým množstvom ostrých zákrut. Asi najväčšie riziko na tejto ceste predstavujú rokliny, ktoré sa nachádzajú pri ceste. Niektoré z týchto roklinov sú tak hlboké až 600 metrov.

Cesta má naozaj vydareniu históriu. Bol postavená v 30. rokoch minulého storočia a bola využívaná na prepravu tovaru medzi La Paz a Coroico. Počas desaťročí si cesta vyžiadala niekoľko ľudských životov a stala sa osudnou pre množstvo áut, ktoré z nej zoskákali.

Dnes je "Death Road" obľúbenou atrakciou pre turistov, ktorí hľadajú adrenalínový zážitok. Mnoho cestovných kancelárií ponúka výlety po ceste s doprovodným inštruktérom.

Koniec cesty bol síce zlepšený, ale Yungas Road aj napriek tomu ostáva jednou z najnebezpečnejších ciest na svete. Nie vždy sa však skončí tragicky. V roku 2015 na ceste spadol autobus s turistami do rokliny, ale všetci pasažieri prežili.

Ak hľadáte adrenalínový zážitok a nebojíte sa rizika, Yungas Road by mohla byť práve to, čo hľadáte. Pokiaľ vám však ide o bezpečie, radšej si cestu na Death Road preskočte.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky