Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Bhután Tango Monastery

Dovolenka Bhután Tango Monastery


Bhután je malá ázijská krajina nachádzajúca sa v pohorí Himaláje. Je známa pre svoju bohatú kultúru, prekrásnu prírodu a duchovnú atmosféru. V tejto malebnej krajine sa nachádza množstvo kláštorov a budhistických svätýň, ktoré sú dôležitou súčasťou života miestnych obyvateľov. Medzi tieto kláštory patrí aj Tango Monastery.

Tango Monastery je budhistický kláštor ležiaci v údolí dolnej Paro v Bhutáne. Jeho názov pochádza od slova "Tango", čo v preklade znamená "koň". Kláštor je obklopený pôvabnou prírodou a nachádza sa na kopci, čo mu dodáva jedinečné a malebné prostredie.

Prvotne bol kláštor postavený v roku 1689. Neskôr, v roku 1698, ho obnovil Desi Tenzin Rabgye, významný duchovný vodca vtedajšieho Bhutánu. Od tej doby sa Tango Monastery stal významným centrom pre vzdelávanie budhistických mníchov. Sústredili sa tu na učenie filozofie, meditácie a duchovných praktík.

Tango Monastery je považovaný za jednu z najvýznamnejších svätýň Bhutánu a je domovom pre množstvo mníchov z celého sveta. Kláštor má veľký význam pre budhistickú komunitu v Bhutáne a pravidelne sa tu konajú rôzne ceremoniály a obřady. Navyše, Tango Monastery je známe svojimi bohatými zbierkami budhistických textov, ktoré sú staré niekoľko storočí.

Pre turistov je návšteva Tango Monastery jedinečným zážitkom. Môžu sa tam zapojiť do duchovnej atmosféry a pokochávať krásou stavby aj okolitej prírody. Cesta na vrchol kopca, kde sa kláštor nachádza, je výzvou, ale odmenou je ohromujúci výhľad na okolité hory a údolia. Prechádzka po kláštore je ako kroky do minulosti s čarovnými oltármi, umelými jezercami a zbierkami vzácnych artefaktov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután a Tango Monastery, odporúča sa sa do krajiny vydať v období letných mesiacov, kedy je počasie miernejšie a teplejšie. Precestovať do Paro je možné cez medzinárodné letisko v Paro, ktoré je jedným z najnebezpečnejších letísk na svete, kvôli nízkej nadmorskej výške a okolitým horám.

Celkovo, návšteva Tango Monastery je jedinečným zážitkom, ktorý dotvorí vašu dovolenku v Bhutáne. Budete sa môcť pripojiť k duchovnej atmosfére, obdivovať krásu kláštora a okolitej prírody a ponoriť sa do bohatých tradícií budhizmu. Bhután je jedinečná krajina plná tajomstva a krásy, a návšteva Tango Monastery vám umožní odkryť niektoré z týchto tajomstiev a vychutnať si pravé Bhutánske duchovno.


Letenka Bhután Tango Monastery


Bhután je malebná krajina v samotnom srdci Himalájí, ktorá sa môže pochváliť bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Je to domov legendárneho kláštora Tango Monastery, ktorý je jedným z najvýznamnejších duchovných centier v krajine. Ak plánujete návštevu Bhutánu, nezabudnite zahrnúť Tango Monastery do svojho itinerára.

Tango Monastery sa nachádza približne 14 kilometrov severne od hlavného mesta Thimpu a je ľahko dostupný zväčša po dobrom asfaltovom horskom pásme. Má úžasnú polohu na kopci, od ktorého sa naskytuje panoramatický výhľad na tatranské vrchy a zelené údolia.

Claris a história tohto kláštora siaha až do 13. storočia. Bol založený významným tibetským budhistickým učiteľom Phajo Drukgom Zhigpo, ktorý sa prišiel usadiť do Bhutánu s cieľom založiť kláštor. Nazvali ho Tango – čo preložené znamená "koník". Dôvod pre túto zvláštnu voľbu mena je stále tajomstvom.

Kláštor Tango je známy aj svojou vzdelávacou funkcionalitou, kde učí mníchov v rámci tradičnej dharmickej filozofie a praxe. Medzi jeho steny prijíma uličných chlapcov z rôznych častí Bhutánu, ktorí tu dostávajú vzdelanie a žijú zasvätený život v spojení s prírodou.

Jednou z hlavných atrakcií tohto kláštora je nádherný záhradný pavilón, ktorý sa nachádza priamo pred vstupom do kláštora. Tento pavilón je kovovou súčasťou architektúry kláštora a ponúka neuveriteľný výhľad na okolitú prírodu. Môžete si tam posedieť a obdivovať úchvatné krajinky, zatiaľ čo pociťujete pokojnú atmosféru kláštora.

Samotný kláštor je stavaný v tradičnom bhutánskom štýle. Je jednoduchý, ale elegantný, so zlatými a červenými farbami zdobenými na stenách. Interiér kláštora je nabitý sväteným vzduchom, ktorý sa cítiť prostredníctvom vône kadidla. Môžete vidieť mníchov, ako sa modlia a vykonávajú svoje rituály, čo pridáva k celkovému zážitku z návštevy.

Okrem duchovnej atmosféry a pamiatok, v okolí Tango Monastery je aj niekoľko turisticky atraktívnych miest. Môžete sa vydať na prechádzky po okolitých horách a pozrieť si úchvatnú krajinu. Taktiež sa tu nachádza niekoľko malých obchodíkov, kde si môžete zakúpiť suveníry, tradičné oblečenie a iné miestne výrobky.

Návšteva kláštora Tango je jedinečným zážitkom, ktorý nemôžete vynechať počas svojho pobytu v Bhutáne. Jeho duchovná atmosféra, fascinujúca histórie a nádherná poloha sú len niektoré z prvkov, ktoré robia z Tango Monastery takú dôležitú a zaujímavú pamiatku. Ak máte príležitosť, neváhajte a uistite sa, že toto miesto zahrnete do svojho itinerára. Vaša návšteva určite bude obohatená o dávku pokoja, duchovnej obnovy a krásnej prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Tango Monastery


Otázky:

1. Čo je Tango Monastery?
2. Kde sa Tango Monastery nachádza?
3. Aké sú otváracie hodiny Tango Monastery?
4. Aké sú vstupné poplatky na Tango Monastery?
5. Aké sú najpopulárnejšie zaujímavosti Tango Monastery?
6. Je nutné si vopred zohnať vstupenky na návštevu Tango Monastery?
7. Sú v Tango Monastery nejaké oblekové predpisy?
8. Je možné navštíviť Tango Monastery aj s deťmi?
9. Je v Tango Monastery možné nájsť suveníry?

Odpovede:

1. Tango Monastery je buditelský kláštor a duchovné centrum v Bhutáne.
2. Tango Monastery sa nachádza v Thimphu, hlavnom meste Bhutánu.
3. Tango Monastery je otvorené každý deň od 9:00 do 17:00.
4. Vstupné poplatky na Tango Monastery sa líšia v závislosti od veku a národnosti návštevníka.
5. Najpopulárnejšie zaujímavosti v Tango Monastery zahŕňajú zobrazenie inštalácie kostrov, vzácne thangkas a historické artefakty.
6. Nie je nutné si vopred zohnať vstupenky na návštevu Tango Monastery.
7. Návštevníci by mali dodržiavať konzervatívne oblečenie pri návšteve Tango Monastery.
8. Áno, deti sú vítané v Tango Monastery.
9. Áno, je v Tango Monastery možné zakúpiť suveníry, ako sú malé thangkas, náramky a duchovné predmety.


Počasie Bhután Tango Monastery


Bhután je malebnou krajinou, bohatou na svoje jedinečné kultúrne dedičstvo a nádhernú prírodu. Medzi jedno z najzaujímavejších a najdôležitejších miest v Bhutáne patrí kláštor Tango. Tento kláštor, ktorý sa nachádza v horskej oblasti, je domovom pre viac ako sto mníchov. Okrem svojej náboženskej a historického významu, Tango kláštor je známy aj pre svoje fascinujúce počasie.

Kláštor Tango sa nachádza na nadmorskej výške asi 2800 metrov nad morom v horskej oblasti Bhutánu. Táto nadmorská výška má výrazný vplyv na celkové počasie v kláštore a jeho okolí. Počasie v Tango kláštore je charakteristické svojou promenádou. V jednom momente môže byť slnečné a teplé a v ďalšom momente môže zrazu začať pršať alebo snežiť.

Vzhľadom na svoju výšku, kláštor sa nachádza v horskej oblasti, kde sú teploty zvyčajne nižšie ako v dolinách. Počasie je tu teda oveľa chladnejšie a zimnejšie. Teploty sa pohybujú od -10 stupňov Celzia v zime až po 20 stupňov Celzia v lete. Aj napriek tomu, že teploty v lete môžu byť príjemné, teplota rýchlo klesá s výškou a návštevníci by mali byť pripravení na chladnejšie podmienky počas svojho pobytu v kláštore.

Okrem chladného počasia, kláštor Tango je tiež známy pre svoje večné zrážky. Dážď je obvyklým javom počas celej sezóny, pričom monzúnové obdobia sú najzamávanejšie. Počas týchto období môže dôjsť k silným dažďom a boučkam. Zrážky v Tango kláštore sú dôležité pre udržiavanie jeho zelenej a kvitnúcej krajiny, ktorú môžu návštevníci obdivovať.

Tieto rôznorodé podmienky počasia uprednostňujú kláštorného života. Mnísi v kláštore Tango sú zvyknutí na pestrosť počasia a prispôsobujú sa jeho zmene. Počas návštevy môžete vidieť mníchov obliekaných do ich tradičných dlhých hábitov, ktoré ich chránia pred chladom a zrážkami.

Okrem toho, že ponúka fascinujúce počasie, kláštor Tango je tiež miestom prírodného krásy. Nachádza sa v okolí bujnej zelene, s nádhernými výhľadmi na okolité hory a údolia. Počas výstupu na kláštor môžete pozorovať krásnu flóru a faunu. Je to miesto, kde môžete nájsť pokoj a oddych od každodenného rušného sveta.

Celkovo vzaté, počasie v kláštore Tango v Bhutáne je jedinečné a promenádne. Chladné teploty, zrážky a zaujímavé krásky krajiny vytvárajú atmosféru pokory a úcty voči prírode. Ak plánujete navštíviť Bhután a kláštor Tango, uistite sa, že ste pripravení na tieto zmeny počasia a vychutnajte si jedinečné a fascinujúce prostredie tohto miesta.


Ubytovanie Bhután Tango Monastery


Bhután je krajina plná náboženského významu a kultúrnych pokladov. Táto krajina, známa aj ako Kraľovstvo hôr, je domovom mnohých kláštorov a budhistických posvätných miest. Medzi tieto posvätné miesta patrí aj Tango Monastery, jedno z najznámejších kláštorov v Bhutane.

Tango Monastery sa nachádza asi 14 kilometrov severne od hlavného mesta Thimphu. Je umiestnený na vrchole kopca s nádherne zachovanými lesmi a ponúka nádherný výhľad na okolitý krajinu. Kláštor je považovaný za jedno z najvýznamnejších duchovných centier v kraji a je veľmi obľúbeným cieľom turistov a pútnikov.

V priebehu histórie bolo Tango Monastery sídlom mnohých veľkých budhistických učiteľov. Jeho pôvod sa datuje do 12. storočia, keď ho založil Thangtong Gyalpo, slávny inžinier, umeliec a svätý. Od tej doby kláštor prešiel mnohými obnovami a rozšíreniami, čo mu dodáva jeho súčasnú veľkoleposť.

Samotný kláštor je architektonickou nádherou. Jeho zlaté striechy, farebné okenice a ornamentálne vstupy sú typické pre budhistickú architektúru. Vnútri nájdete veľké množstvo budhistických obrázkov, zobrazení a vzácnych relikvií. Kláštor je tiež domovom pre veľké množstvo mníchov, ktorí tu študujú, modlia sa a venujú sa duchovnému rozvoju.

Pre turistov je Tango Monastery populárnym miestom, pretože ponúka úžasný zážitok z jemných spomienok. Okrem toho je tu tiež možnosť stretnúť sa so mníchmi, ktorí ochotne zdieľajú svoje vedomosti o budhizme a poskytujú návštevníkom duchovné inšpirácie.

Ak plánujete navštíviť Tango Monastery, môže sa stať vášm ubytovaním. Ubytovanie v kláštore je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní ponořiť sa do života mníchov a zažiť ich denné rituály. Ubytovanie sa zvyčajne koná v drevených chatrčiach, kde nájdete základné pohodlie a ticho potrebné na duchovnú obnovu.

Tango Monastery je nielen miestom duchovného významu, ale aj miestom krásy a pokoja. Jeho návšteva je určite skvelým spôsobom, ako objaviť duchovnú stránku Bhutánu a oceniť jeho bohatú kultúru. Ak hľadáte jedinečné ubytovanie, Tango Monastery je bezpochyby výbornou voľbou.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky