Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Bhután Jakar

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Jakar


1. Akú menovku používajú v Bhutáne?
- Používajú menovku Ngultrum (BTN).

2. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Bhutánu?
- Najlepšie mesiace na návštevu sú marec až máj a september až november.

3. Je potrebné mať víza na návštevu Bhutánu?
- Áno, je potrebné mať víza, ktoré sa dajú získať prostredníctvom turistických agentúr.

4. Koľko stojí vízum do Bhutánu?
- Víza do Bhutánu stojia zhruba 40 USD.

5. Ako sa dostanem do Bhutánu?
- Dá sa dostať letecky alebo autobusom zo susedných krajín.

6. Kde sa nachádza hlavné mesto Bhutánu?
- Hlavné mesto Bhutánu sa volá Thimphu.

7. Aký je hlavný jazyk Bhutánu?
- Hlavným jazykom Bhutánu je dzongkha.

8. Aké sú symbolické zvieratá Bhutánu?
- Symbolickými zvieratami Bhutánu sú drak a pluh.

9. Je v Bhutáne bezpečne cestovať?
- Áno, Bhután je bezpečná krajina.

10. Aké sú najzaujímavejšie turistické atrakcie v Bhutáne?
- Medzi najzaujímavejšie turistické atrakcie v Bhutáne patria kláštory, chrámy a národné parky.


Počasie Bhután Jakar


Bhután, krajina ležiaca na východe Himalájí, je známa svojou nádhernou prírodou a bohatou kultúrou. Jeho hlavné mesto, Jakar, sa nachádza v údolí Bumthang, ktoré je jedným z najchladnejších regiónov v krajine.

Počasie v Jakare je ovplyvnené horským prostredím a je dosť variabilné. Tu sa stretávajú dve obdobie - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do marca a je najvhodnejším časom na návštevu tejto oblasti.

V týchto mesiacoch môžeme očakávať mierny chlad, s dennými teplotami dosahujúcimi priemerne 10-15 stupňov Celzia. Tu je dôležité si obliecť vrstvy oblečenia, pretože teploty môžu večer klesnúť pod bod mrazu. Chladná nocná teplota je typická pre túto oblasť a je potrebné sa na to primerane pripraviť.

Daždivé obdobie v Jakare začína v apríli a končí v októbri. Počas týchto mesiacov môžeme očakávať hojné zrážky, ktoré môžu trvať aj niekoľko dní. Teploty sú v tomto období miernym a pohybujú sa od 15 do 25 stupňov Celzia. Je to tiež obdobie, kedy môže pršíť aj na horách, čo môže utvoriť oblačnosť a znížiť viditeľnosť.

Vzhľadom na svoje geografické umiestnenie a nadmorskú výšku, môže byť počasie v Jakare dosť nepredvídateľné. Aj keď sú suché a daždivé obdobie najčastejšie, stále je tu možnosť nenápadného vyhniť sa dažďu alebo zažiť neočakávané zmeny vlhkosti alebo teploty.

Keďže Bhután je známy svojou prírodou, návštevníci by mali mať na pamäti, že počasie môže veľmi ovplyvniť ich plány a aktivity. Ak plánujete navštíviť Jakar, je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoje plány podľa toho.

Všeobecne platí, že najlepší čas na návštevu Jakaru je počas suchého obdobia od novembra do marca. V tomto čase budete mať príležitosť užívať si krásnu prírodu, obdivovať zvieratá a zažiť jedinečnú kultúru Bhutánu.

Tešíme sa na váš príchod do krajiny, ktorá je označovaná za "posledný Shangri-La" a dúfame, že počasie v Jakare vám prinesie nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Bhután Jakar


Letenka do Bhutánu, konkrétne do mesta Jakar, je ako cesta do iného sveta. Táto krajina, ležiaca v horách Himalájí, je často označovaná ako posvätná a tajomná. Preto nie je prekvapením, že získanie letenky do tejto časti sveta je veľmi vzácne a limitované.

Bhután, známy aj ako Krajina šťastia, je výnimočný svojou prírodnou krásou a kultúrnym dedičstvom. Vďaka svojim geografickým obmedzeniam a silnému záujmu o ochranu svojej krajiny a kultúry, Bhután otvoril svoje hranice turistom len v roku 1974. A dodnes tieto hranice nie sú otvorené pre každého.

Ak však máte šťastie a získate povolenie na návštevu Bhutánu, letenku do Jakaru, hlavného mesta okresu Bumthang, je možné zohnať buď priamo alebo s presunom. Letisko v Jakare je malé a jeho kapacita je obmedzená, čo vedie k vysokým cenám leteniek.

Väčšina letov do Bhutánu sa uskutočňuje z Kathmandu v Nepále alebo z Dillí v Indii. Cesta z Kathmandu je najobľúbenejšou a najjednoduchšou možnosťou. Po krátkej preletu nad horami sa ocitnete v jednom z najfascinujúcejších miest na svete.

Cesta z Dillí je trochu komplikovanejšia, pretože si vyžaduje vízum do Indie a presun z Dillí do Paro, hlavného mesta Bhutánu. Presun je zvyčajne usporiadaný cez špeciálne letecké spoločnosti, ktoré obsluhujú tento regionálny trh. Aj keď to môže byť náročné a časovo zložité, poskytuje to jedinečnú príležitosť vidieť aj časti Indie počas cesty.

Cestovateľom, ktorí sa rozhodnú ísť na toto nezvyčajné dobrodružstvo, sa vypláca mať vopred zabezpečené letenky kvôli obmedzenej dostupnosti. Je tiež dôležité si vopred získať povolenie na vstup do Bhutánu, pretože bez povolenia sa do krajiny nedostanete.

Ak dokážete získať letenku do Bhutánu, pripravte sa na zážitok, ktorý nikdy nezabudnete. Bhután je krajina, kde sú príroda a kultúra neoddeliteľne prepletené. Turisti majú príležitosť navštíviť historické kláštory, úchvatné hory, krásne doliny a spoznať miestnych ľudí a ich tradície.

Letenka do Bhutánu, najmä do Jakaru, je vstupenkou do iného sveta. Tento zvláštny kúsok na Zemi ponúka turistom jedinečnú príležitosť obdivovať krásy prírody a objaviť tajomstvá budhistického života. Ak máte tú možnosť, určite si nechajte ujsť túto vzácnu príležitosť cestovať do Bhutánu a zažiť to, čo len málo turistov môže.


Dovolenka Bhután Jakar


Bhután je malebná krajina, ktorá sa nachádza v srdci Himalájí. Je to malá krajina, ktorá je známa svojou unikátnou kultúrou, nádhernými horami a úžasnou prírodou. Ak hľadáte iný druh dovolenky, návšteva Bhutánu môže byť práve to, čo potrebujete.

Jedným z najnavštevovanejších miest v Bhutáne je mesto Jakar. Nachádza sa v údolí Bumthang a je známe ako "kolíska bhutánskeho buddhizmu". To je preto, že Jakar je domovom množstva chrámov, kláštorov a iných svätých miest.

Návšteva Jakaru sa môže zadať na rôzne spôsoby. Môžete sa tam dostať autom, no najlepšie cestovanie býva na bicykli. Pre tých, ktorí sa s bicyklami necítia pohodlne, sa môže využiť aj doprava prichádzajúca z iných miest s tým, že je možné lodnou dopravou po rieke Chamkar. Táto rieka prúdi veľmi kľukatou cestou a je považovaná za kľúčovú pre dopravné sprístupnenie Jakaru.

Ak sa rozhodnete zotrvať v Jakaru po niekoľko dní, môže vás veľmi zaujať miestne chrámové svätyne. Najznámejšou z nich je chrámový komplex Tamshing Lhakhang, ktorý je známy svojimi starobylými nástennými maľbami. Tento kláštor bol postavený v roku 1501 a obsahuje unikátne nástenné maľby, rovnako ako aj vzácne manuskripty a texty.

Ďalším nádherným miestom v Jakare a jeho okolí je kláštor Kurjey Lhakhang. Najstaršia časť tohto kláštora bola postavená v roku 1652 a dodnes je veľmi dôležitým pútnickým miestom. Tu môžete vidieť stopy po stopách, ktoré zanechal slávny mních Guru Rinpochhe.

Kláštor Jambey Lhakhang je tiež veľmi populárnym pútnickým miestom. Tento kláštor bol postavený v roku 659 a je jedným z najstarších v Bhutáne. Miestni veria, že kláštor bol postavený na mieste, kde sa uskutočnila dôležitá udalosť s Guru Rinpoche.

Jakar a jeho okolie ponúkajú aj množstvo možností na turistické výlety. Môžete sa vydať na prechádzky okolo údolia Bumthang, kde nájdete nádherné vodopády a horúce pramene. Pre tých, ktorí sa venujú turistike, je tu tiež možnosť výstupu na niektoré z okolitých vrchov, ako je napríklad vrchol Juikharpo.

Bhután a Jakar, je miesto, kde sa môže nájsť niečo pre každého. Či už ste pútnik, turista alebo milovník turistiky, sem môžete prísť na dovolenku a zažiť niečo nové. Ak sa chcete vzdialiť od tempa každodenného života, zanechať stres za sebou a stráviť čas v súlade s prírodou, Jakar v Bhutáne je pre vás tou správnou voľbou.


Ubytovanie Bhután Jakar


Bhután, malé, ale fascinujúce krajina vystretá východnými Himalájami, je unikátnym turistickým cieľom. Jedným z jej najobľúbenejších miest na pobyt je malebné mesto Jakar.

Nachádzajúce sa v údolí Bumthang, Jakar je hlavným mestom okresu Bumthang a sedí na nadmorskej výške 2 800 metrov. Je to jedno z najdôležitejších miest kultúrnych a historických pamiatok Bhutánu. Mesto je známe aj ako „Miesto Bielych Jašteríc“, čo je odvodené od množstva malých jašteríc, ktoré obývajú okolité kamene a budovy.

Pri návšteve Jakaru je jednou z najdôležitejších vecí nájsť správne ubytovanie. Mesto má širokú škálu možností pre turistov všetkých preferencií a rozpočtov.

Pre tých, ktorí preferujú luxus a pohodlie, sú k dispozícii niektoré hotely svetovej úrovne. Tieto hotely sa nachádzajú v krásnom prostredí a ponúkajú luxusné izby vybavené všetkými modernými zariadeniami. Okrem toho majú väčšina z týchto hotelov reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné bhutánske jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu.

Pre tých, ktorí preferujú menšie a útulnejšie ubytovanie, sú v Jakare dostupné aj penzióny a súkromné domy na prenájom. Tieto možnosti sú cenovo dostupnejšie a ponúkajú príležitosť spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru z blízka.

Okrem tradičného ubytovania sú v Jakare k dispozícii aj niektoré ubytovacie zariadenia pre dobrodruhov a horolezcov. Títo si môžu vybrať z viacerých horských chatiek a stanovíšť, ktoré sú vhodné pre nocľahnutie v prírode a poskytujú možnosť objavovať okolitú prírodu.

Bhután je známy svojou jedinečnou kultúrou a bohatým dedičstvom. Je dôležité si uvedomiť, že hoci je ubytovanie v Jakare pomerne komfortné, nie je také luxusné a moderné ako v iných svetových veľkomestách. To však ponúka turistom príležitosť preskúmať autentický bhutánsky životný štýl a vychutnať si malé čaro tohto kultúrneho rajónu.

Ak plánujete navštíviť Bhután a stráviť niekoľko dní v Jakare, nezabudnite sa zaoberať svojím ubytovaním. Zistiť si možnosti skôr, než sa vyberiete, vám umožní vybrať si to najvhodnejšie pre vaše potreby a získať najlepší zážitok z vášho pobytu v tomto nádhernom meste.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky