Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Belgicko Tournai

Dovolenka Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai nie je až taký známy cestovateľmi, ako napríklad Bruggy alebo Brusel. No to sa vôbec neznamená, že by ste sa v ňom nemali zastaviť počas svojho pobytu v Belgicku. Tournai, ležiace len zhruba hodinu cesty od hlavného mesta, si zaslúži vašu pozornosť nielen pre svoju krásu, ale aj pre množstvo historických pamiatok a zaujímavostí, ktoré ponúka.

Tournai, aj keď nemá priamy prístup k moru, ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a pamiatok, ktoré sú nesmierne dôležité pre celú Belgickú históriu. V meste sa nachádza napríklad niekoľko zaujímavých múzeí, kde si môžete prezrieť umenie, históriu a kultúru Belgicka. Najzaujímavejšie sú múzeum ôsmich tradícií a múzeum krásnych umení. Navyše, Tournai je jedným z miest, kde sa udržiava stredoveká tradícia. Mesto má skoro 2000 rokov historického vplyvu a na mnohých miestach možno vidieť stredoveké stavby a rôzne atrakcie.

Jednou z najnavštevovanejších pamiatok v Tournai je Katedrála Notre-Dame de Tournai, ktorá sa radí medzi najvýznamnejšie gotické stavby Belgicka. Táto katedrála bola postavená v 12. až 14. storočí, čo dáva tušiť, že jej architektúru nemožno považovať za jednoduchú. Katedrála patrí medzi najspektakulárnejšie stavby na svete a venuje sa jej mimoriadna pozornosť. V katedrále sa nachádza množstvo umelčeckých diel a okrem toho, je tu aj prekrásna zelená oáza, ktorá určite stoja navštíviť.

Tournai má aj množstvo rôznych parkov a záhrad, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z najväčších parkov je Park l'Escale, ktorý sa rozprestiera na 64 hektároch. Tento park ponúka návštevníkom nielen krásne záhony kvetov, ale aj množstvo možností pre aktívny oddych, trampolíny a ďalšie atrakcie, ktoré urobia váš pobyt v Tournai nezabudnuteľným. Okrem toho je tu aj známy park Dumortiera, ktorý sa nachádza v samotnom srdci mesta.

Belgicko a jeho mesta sú známe vynikajúcou gastronómiou a Tournai nie je výnimkou. V meste nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, ktoré ponúkajú typické belgické jedlá. Medzi najznámejšie patria kroketty, mäsové pokrmy a samozrejme, známe belgické pivo.

Ako vidíte, Tournai si zaslúži vašu pozornosť, keďže ponúka prekrásne architektonické pamiatky a zaujímavé oblasti, navštíviť tam možno dokonca aj na jeden deň. Ak plánujete niekedy navštíviť Belgicko, Tournai je miesto, na ktoré by ste rozhodne nemali zabudnúť.


Ubytovanie Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai: Klenot v srdci Valónska

Belgické mesto Tournai, tiež známe ako Tournai, je skutočným klenotom nachádzajúcim sa v srdci Valónska. Táto malebná destinácia je považovaná za jedno z najstarších miest v Belgicku a každý rok pritiahne tisíce turistov svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou.

Prvým zastavením pre väčšinu návštevníkov je Grand-Place alebo Veľké námestie, ktoré je považované za jedno z najkrajších námestí v Belgicku. Dominuje mu námestná veža s veľkou hodinovou vežou zloženou z viacerých častí, ktorá je súčasťou katedrály Notre-Dame de Tournai, jednej z najdôležitejších stavieb v meste. Táto gotická katedrála je zároveň zapsaná na zozname Svetového dedičstva UNESCO a je pre turistov jedným z najvyhľadávanejších miest v meste.

Okrem katedrály existuje v Tournai množstvo ďalších fascinujúcich historických pamiatok. Patrí sem napríklad Château de Tournai, najstarší zámok v Belgicku, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Navštíviť ho môžete a zároveň sa prejsť rozľahlými záhradami v blízkosti zámku. Odtiaľto je tiež výhľad na rieku Scheldt, ktorá je životnou žilou mesta.

Keď už sme pri rieke Scheldt, nezabudnite sa vydať na prechádzku po nábreží. Je to skvelý spôsob, ako objaviť mesto a vychutnať si jeho atmosféru. Nájdete tu množstvo príjemných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať miestne dobroty.

A ak hľadáte niečo nezvyčajné, určite navštívte Musée d'Histoire et d'Archéologie de Tournai, kde sa nachádza vyše 10 000 exponátov z obdobia od praveku po súčasnosť. Toto múzeum je skutočnou skrytou perľou pre milovníkov histórie a archeológie.

Pre tých, čo si radi užívajú prírodu, Tournai ponúka aj skvelé možnosti. Môžete si prejsť parkom Jardins de l'Evêché alebo Botanickou záhradou mesta, kde si môžete vychutnať pokojnú prechádzku a relaxovať v zelene.

V tomto úžasnom meste nájdete aj množstvo ubytovacích možností, či už preferujete luxusné hotely, útulné penzióny alebo moderne zariadené apartmány. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, v Tournai určite nájdete vhodné ubytovanie pre váš pobyt.

Ak plánujete návštevu Belgicka, nevynechajte toto jedinečné mesto. Tournai vám ponúkne nielen obrovské množstvo histórie a kultúry, ale aj príjemné prostredie s úchvatnou architektúrou a pohostinnými ľuďmi.


Počasie Belgicko Tournai


Belgicko je známe svojim miernym a mierne vlhkým podnebím. Nachádza sa v západnej Európe a tvorí súčasť Beneluxu. Belgické mesto Tournai leží na západe krajiny a je jedným z najstarších miest v Belgicku. Jeho poloha je veľmi dôležitá, pretože sa nachádza blízko francúzskeho pohoria Ardenské pohorie a je len niekoľko kilometrov od belgicko-francúzskej hranice.

Počasie v Tournai je typické pre kontinentálne podnebie so vplyvom Atlantiku. Zimy sú obyčajne chladné a mrazy nie sú neobvyklé. Priemerné teploty sa pohybujú od 0 ° C do 5 ° C. Sneh pokrýva mesto niekoľkokrát počas zimy, ale jeho množstvo je zvyčajne tolerovateľné a nevytvára zásadné obmedzenia pre obyvateľov.

Jarné obdobie je často premenlivé s teplými a chladnými dnami. Teploty sa postupne zvyšujú a pohybujú sa od 10 ° C do 15 ° C. V jarnom období je tiež zvyčajné vidieť viac dažďa, keďže Belgicko je známe svojou vlhkosťou počas celého roka.

Leto v Tournai prináša teplejšie a vlhkejšie počasie. Priemerné teploty sa pohybujú od 20 ° C do 25 ° C, ale teploty vyššie ako 30 ° C nie sú neobvyklé. Toto obdobie je tiež zahalené občasnými búrkami a dažďovými prehánkami.

Jeseň sa vyznačuje striedaním teplejších a chladnejších dní. Teploty klesajú na približne 10 ° C až 15 ° C. Ochladzujúce sa teploty a častejšie dažde znamenajú, že stromy v Tournai začínajú meniť farbu lístia a vytvárajú scenériu s nádhernými jeseňami.

Celkovo vzaté, počasie v Tournai je mierne a vlhké, s miernymi zimami a priemernou teplotou počas leta. Ak sa vyberiete na návštevu tohto belgického mesta, vždy je vhodné si vziať so sebou deštník alebo pršiplášť kvôli jeho vlhkému prostrediu a zmenlivému počasiu.


Letenka Belgicko Tournai


Belgicko je malá krajina v srdci Európy, ktorá ponúka návštevníkom mnoho skvostov a jedným z nich je aj krásne mesto Tournai (Tournai v belgickom jazyku). Tournai je sídlom provincie Henegavsko a je to jedno z najstarších miest v Belgicku. Ak chcete navštíviť toto kúzelné mestá, tak najlepšie je zakúpiť letenku do Belgicka, pretože to je najrýchlejšia a najjednoduchšia cesta k cieľu.

Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré lietajú do Belgicka, vrátane Brussels Airlines, Ryanair, EasyJet a ďalších. Väčšina letov smeruje do Bruselu, no aj do iných belgických miest, vrátane Tournai. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od dátumu, na ktorý plánujete cestovať. Najlepšie je hľadať a rezervovať letenku dopredu, aby ste si ušetrili nejaké peniaze.

Po príchode do Belgicka, ak si vyberiete cestu lietadlom, budete môcť pokračovať ďalej do Tournai. Tento kúsok historického mesta sa nachádza na juhozápade Belgicka, pri pohraničí s Francúzskom. Cesta z letiska do Tournai trvá zhruba hodinu autom, no existujú aj iné spôsoby prepravy, ako sú vlaky a autobusy.

Tournai je historické mesto a je plné starobylých chrámov, katedrál a iných pamiatok. Najznámejšou z nich je katedrála Notre-Dame, ktorá bola založená v 12. storočí a je považovaná za majstrovské dielo románskej a gotickej architektúry. Okrem toho je tu aj mnoho iných historických miest ako je napríklad Belfort z 12. storočia, či množstvo múzeí a galérii.

Mesto sa dokázalo prispôsobiť aj moderným trendom a dnes ponúka kaviarne, reštaurácie, nočné kluby a rôzne festivity počas celého roku.

Tournai je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú kombináciu histórie a nových zážitkov. Z Bruselu do Tournai sa dostanete cez vlak za menej ako hodinu. Ak sa vám páčia stredoveké starobylé mestá, tak Tournai neklame a určite sa oplatí navštíviť toto krásne a pôvabné miesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Tournai


1. Kde sa nachádza Tournai v Belgicku?
Tournai sa nachádza v juhozápadnej časti Belgicka, na hraniciach s Francúzskom.

2. Aké je hlavné mesto Belgicka?
Hlavné mesto Belgicka je Brusel.

3. Ako sa dostanem z Bruselu do Tournai?
Môžete sa dostať z Bruselu do Tournai vlakom. Cesta trvá približne jednu hodinu.

4. Aké je hlavné historické zameranie Tournai?
Tournai je známe svojou bohatou históriou a je jedným z najstarších miest v Belgicku. Je známe svojimi stredovekými pamiatkami, ako je Katedrála Nanebovzatia Panny Márie.

5. Aké sú najlepšie časy na návštevu Tournai?
Najlepšie časy na návštevu Tournai sú jari a jesene, keď je počasie príjemné a nie sú príliš veľké davové záťaže turistov.

6. Kde sa dá v Tournai vidieť najlepší výhľad na mesto?
Najlepší výhľad na mesto sa dá vidieť z Veže Tournai, ktorá je súčasťou Katedrály Nanebovzatia Panny Márie.

7. Aké sú národné pokrmy v Belgicku?
V Belgicku sú obľúbené pokrmy ako hovädzia karbanátky s hranolčekmi (stoofvlees s frietjes), vlaamský karbanátkový guláš (stoofpot) a belgické vafle.

8. Ako dlho trvá prehliadka Tournai?
Prehliadka Tournai môže trvať približne pol dňa, keďže mesto je kompaktné a väčšina hlavných pamiatok sa nachádza v blízkosti centra.

9. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť v blízkosti Tournai?
V blízkosti Tournai sa nachádza mesto Lille vo Francúzsku, ktoré je známe svojou architektúrou a gastronómiou. Môžete tiež navštíviť historické mesto Gent, ktoré je približne hodinu jazdy autom.

10. Kde sa dá v Tournai najlepšie nakupovať?
Najlepšie miesta na nákupy v Tournai sú v Hlavné pešej zóne (Rue de l'Yser, Rue des Chapeliers) a okolitých uliciach s množstvom butikov a obchodov.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky