Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Belgicko Leuven

Ubytovanie Belgicko Leuven


Belgicko Leuven je malebné mesto s bohatou históriou a kultúrou. Nachádza sa v provincii Flámsko a je známe svojimi historickými pamiatkami, univerzitou a krásnou architektúrou. Ak hľadáte miesto na ubytovanie pre svoju návštevu Leuvenu, tu sú niektoré tipy:

Hotel Novotel Leuven Centrum

Tento moderný hotel sa nachádza v centre mesta na mieste, kde kedysi stával stredoveký kláštor. Ponúka pohodlné izby s klimatizáciou, satelitnou TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hoteli sa tiež nachádza reštaurácia a bar, kde si môžete vychutnať belgické pivo alebo si objednať niektoré z miestnych špecialít.

B&B La Finca

B&B La Finca je útulná rodinná penziónová ubytovňa, ktorá sa nachádza mimo centra mesta. Ponúka priestranné izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia sa môžu tešiť na bufetové raňajky v krásnej záhrade. Ubytovanie sa tiež nachádza v blízkosti nádherného parku Heverlee.

Penzión De Kapel

Penzión De Kapel sa nachádza v tichej časti mesta a ponúka nadštandardné ubytovacie zariadenie. Izby sú priestranné, moderne zariadené a majú vlastnú kúpeľňu. Hostia si môžu vychutnať belgické raňajky v reštaurácii v rámci penziónu. Ubytovanie sa nachádza len krátku prechádzku od historickej časti mesta.

Hostel Blauwput Leuven

Hostel Blauwput je lacnejšou variantou ubytovania v Leuvene. Nachádza sa v blízkosti univerzity a tak je obľúbeným miestom pre študentov a mladých cestovateľov. Hostel ponúka izby s vlastnými alebo spoločnými kúpeľňami. Hostia sa môžu tešiť na bezplatné Wi-Fi pripojenie a spoločné priestory ako kuchyňu a obývačku.

Celkovo, Leuven ponúka rôznorodé možnosti na ubytovanie pre rôzne typy cestovateľov s rôznymi finančnými možnosťami. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ubytovať, mesto vám určite ukáže svoje kúzlo a bohatú históriu.


Dovolenka Belgicko Leuven


Belgicko je krajina v západnej Európe, ktorá je známa svojím bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom. Medzi jej najkrajšie a najzaujímavejšie miesta patrí aj mestá, ktoré sú uložené v neďalekom okolí hlavného mesta Bruselu. Jedným z takýchto miest je aj nádherné mesto Leuven.

Leuven je priestranné univerzitné mesto s bohatou históriou, ktorá siaha až do 9. storočia. Dnes je známe ako domov jedného z najstarších a najprestížnejších univerzít na svete - Katolíckej univerzity Leuven. Táto univerzita bola založená v roku 1425 a je jednou z najdôležitejších vzdelávacích inštitúcií Belgicka.

Keď navštívite Leuven, určite si nenechajte ujsť jej historické pamiatky. Jednou z nich je slávny gotický kostol sv. Petra, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších kostolov v Belgicku. Jeho majestátna veža je charakteristickým symbolom mesta. V centre mesta sa nachádza Grand Place, ktorého atmosféru dotvára rada majestátnych historických budov a množstvo útulných kaviarní a reštaurácií. V lete je tento námestie živé so stánkami predávajúcimi miestne speciality a vo vianočnom období sa tu koná tradičný vianočný trh.

Mesto Leuven je tiež známe svojimi pivnicami a belgickým pivom. Jednou z najznámejších pivníc je "De Dree Fonteinen", kde si môžete vychutnať tradičné belgické pivo a ochutnať neodolateľné miestne špeciality. Belgické pivo je známe svojou vysokou kvalitou a rôznorodosťou príchutí, a preto nie je prekvapením, že Leuven je domovom niekoľkých významných pivovarov.

Okrem toho, Leuven je aj miestom mnohých festivalov a podujatí, čo pridáva do mesta atmosféru veselosti a zábavy. Jeden z najpopulárnejších festivalov je festival Tienkamp, ktorý sa koná v júli a ponúka širokú škálu hudobného a umeleckého programu. Tí, ktorí majú radi šport, sa môžu zúčastniť známeho behu "20km Brussels", ktorý je jasným dôkazom športového ducha mesta.

Ak plánujete dovolenku v Belgicku, nezabudnite zaradiť Leuven do svojho itinerára. Toto malebné univerzitné mesto ponúka návštevníkom príležitosť preskúmať významnú históriu, ochutnať vynikajúce belgické pivo a zažiť atmosféru festivalov a podujatí. Leuven je skutočne skvostom v Belgicku, ktorý je stále častejšie objavovaný turistami z celého sveta.


Letenka Belgicko Leuven


Belgické mesto Leuven sa môže pochváliť nie len krásnym historickým centrom a impozantnou univerzitou, ale aj skvelou dopravnou dostupnosťou. Cestovať sem sa dá rôznymi spôsobmi, no jedným z najlepších je určite letecká doprava.

Ak plánujete cestu do Leuvenu, je potrebné vybrať si vhodné letenisko. Najbližšie letiská sa nachádzajú v Bruseli a Charleroie, no z obidvoch miest je možné sa bez problémov dostať do Leuvenu vlakom alebo autobusom. Najväčšie letisko v Bruseli sa nachádza zhruba 20 km južne od Leuvenu a nesie názov Brussels Airport (BRU). Jeho obľúbenosť spočíva nielen v blízkosti k belgickej metropole, ale aj v dostupnosti z ďalších miest Európy a sveta.

Letenky do Bruselu sú v súčasnosti dostupné za veľmi prijateľné ceny, čo znamená, že cesta do Leuvenu sa nemusí vôbec vyťahuje peniažkovú peňaženku. Nájsť lacnú letenku do Bruselu je možné na mnohých on-line portáloch špecializovaných na oblasť leteckej dopravy, kde si jednoducho zvolíte termín letu, počet osôb a prípadné ďalšie filtre podľa vašich požiadaviek.

Po prílete na letisko môžete využiť niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Leuvenu. Najpohodlnejší spôsob je určite taxík, no rozhodne nie najlacnejší. Ak cestujete počas bežného pracovného dňa, je možné využiť i priame autobusové spojenie, ktoré vás dovezie priamo do historického centra Leuvenu. Ak máte radi vlak, môžete využiť regionálne spojenia, ktoré sú v Belgicku veľmi kvalitné.

Leuven je zaujímavé belgické mesto, ktoré stojí za návštevu. V jeho historickom centre sa nachádza množstvo pamiatok a atrakcií, ktoré vás určite osloví. Medzi tie najkrajšie patrí univerzitná knižnica, ktorá sa pýši množstvom knižných odborníkov a katalógov. Okrem toho je tu aj nádherný námestie Oude Markt s množstvom historických budov, kaviarne a reštaurácie, kde si môžete pochutnať na typických belgických jedlách a nápojoch. Len krátku pešiu vzdialenosť od strediska mesta sa nachádza tiež impozantný zámok Arenberg, ktorý sa v súčasnosti používa ako univerzitné sídlo.

Vzhľadom na skvelú leteckú dostupnosť a dostupné ceny leteniek sa teda cestovať do Leuvenu určite oplatí. Máte tu možnosť vidieť množstvo unikátnych pamiatok a okrem toho aj spoznať belgickú kultúru, gastronómiu a ďalšie zaujímavosti. Ak teda ešte nemáte plánovanú letenku do Leuvenu, možno je to práve tá správna destinácia na ďalší výlet.


Počasie Belgicko Leuven


Belgicko Leuven je známe pre svoje zaujímavé, no často prevrátené počasie. Táto mesto sa nachádza v stredných Belgicko a je domovom pre mnoho svetoznámych vysokých škôl, vrátane univerzity Katholieke Universiteit Leuven.

Leuven má oceánske podnebie, čo znamená, že je tu vlhko a mokro. Letá sú mierné a zimy sú chladné. Počas celého roka je veľmi pravdepodobné, že zažijete zrážky, takže by ste si mali vziať so sebou záťažový dáždnik alebo plášť.

Počas jarnej sezóny sa teploty v Leuven zvyčajne pridržiavajú medzi 10 až 15 stupňami Celzia. V marci a apríli sa zvyčajne objavujú mierne dažde, ktoré prispievajú k kvitnutiu rôznych rastlín a dávajú mesto nový a čerstvý vzhľad.

Letá v Leuvene sú teplé a priemerné teploty sa pohybujú medzi 20 až 25 stupňami Celzia. Príjemné slnečné dni sú tu časté a poskytujú ideálne prostredie na prechádzky po pamätníkoch a záhradách, ktoré mesto ponúka. Nezabudnite vziať s sebou opaľovací krém a ochranné okuliare, aby ste si užili slnečné chvíle bez starostí o slnečné údery.

Jesenné obdobie prináša do Leuvenu mírnosť a krásne farebné lístie. Teploty sa začnú spúšťať a pohybujú sa medzi 10 až 15 stupňami Celzia. Jesenné mesiace však prinášajú aj zvýšený výskyt zrážok, takže si nezabudnite vziať so sebou dáždnik a oblečenie vhodné na chladnejšie počasie.

Zimy v Leuvende sú chladné, ale nie príliš extrémne. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 0 až 5 stupňami Celzia, s možnosťou mierneho mrazu. Sneženie tu nie je príliš bežné, ale vo väčšine prípadov sa môžete tešiť na niekoľko dažďových dní. Obklepte sa teplými bundami, šatkami a čiapkami, aby ste sa chránili pred chladom.

Celkovo vzaté, počasie v Leuvende je nepredvídateľné, a preto je dôležité byť pripravený na rôzne typy poveternostných podmienok. Bez ohľadu na ročné obdobie, mesto má stále veľa ponúkať turistom. Hoci môžu byť počasie zrazky alebo niečo iné, atmosféra Leuvendu je vždy živá a plná príjemných miest a kultúrneho bohatstva, ktoré určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Leuven


1. Ako sa dostať z letiska do Leuvenu?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z letiska do Leuvenu, je vlakom. Je to relatívne lacné a trvá iba asi 15-20 minút.

2. Kedy sa konajú trhy v Leuvene?
Odpoveď: Trhy v Leuvene sa konajú v piatok a sobotu ráno v centre mesta.

3. Aké sú najlepšie časti mesta na navštívenie?
Odpoveď: Najlepšie časti mesta na navštívenie sú historické centrum s katedrálou sv. Petra a krytom trhom, oblasť parku Abbey Keizerberg a botanická záhrada.

4. Kam v Leuvene ísť na obed alebo večeru?
Odpoveď: V Leuvene je množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní. Odporúča sa navštíviť reštauráciu Domus alebo PepeNero pre tradičnú belgickú kuchyňu.

5. Aké atrakcie sú vhodné pre deti v Leuvene?
Odpoveď: Deti by sa mohli tešiť z návštevy Science Museum Technopolis, kde sa hravou formou dozvedia o vede a technológii, alebo z návštevy plaveckého bazéna Sportoase.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Leuvenu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Leuvenu závisí od vašich preferencií. Najlepšie obdobie pre cestovanie je jeseň alebo jar, keď sú teploty príjemné a množstvo turistov nie je veľké.

7. Aké sú mestské atrakcie v Leuvene?
Odpoveď: Medzi mestskými atrakciami v Leuvene patrí gotická katedrála sv. Petra, Botanická záhrada, Oude Market a Muzeum M.

8. Aké sú populárne festivaly v Leuvene?
Odpoveď: Niekedy v júli sa v Leuvene koná festival na počesť piatich patrónov mesta, ktorý nesie názov "Leuven in Scene". Ďalšie významné festivaly sú Letné v Ladeuze a Festival piv v Leuvene.

9. Kam v Leuvene ísť na nákupy?
Odpoveď: Najlepšie obchody sa nachádzajú v oblasti Bondgenotenlaan a Diestsestraat, kde nájdete reťazce módnych značiek a obchody s doplnkami.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Leuvene?
Odpoveď: V Leuvene je množstvo hotelov pre každý rozpočet. Zariadenia sa nachádzajú v centre mesta aj okolo mesta a sú vhodné pre jednotlivcov aj rodiny s deťmi.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky