Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Belgicko Gent

Ubytovanie Belgicko Gent


Belgický Gent je krásne historické mesto plné zaujímavostí a miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. Ak plánujete navštíviť toto mesto, je dôležité si zabezpečiť kvalitné a pohodlné ubytovanie. V tomto článku sa bližšie pozrieme na niektoré z najlepších ubytovacích ponúk v Gente.

Jednou z možností je hotel NH Gent Belfort, ktorý sa nachádza pár krokov od ikonického zvonca a presláveného trhu s kvetmi. Svojim návštevníkom ponúka elegantné a pohodlné izby s pôsobivým výhľadom na históriu mesta. Hotel má tiež vlastné parkovisko, a tak sa nemusíte obávať, že nenájdete miesto pre svoje auto.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Gente je Best Western Hotel Chamade. Nachádza sa v krásnej štvrti mesta s množstvom reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať belgické špeciality a piva. Hotel ponúka kvalitné a pohodlné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre vaše pohodlie.

Ak hľadáte niečo viac luxusné, mali by ste zvážiť ubytovanie v hoteli Marriott Ghent. Nachádza sa v historickom centre mesta a ponúka nádherné izby s moderným vybavením. Na vrchol toho všetkého má tento hotel aj fitness centrum, kde sa môžete vychutnať relaxačný čas.

Na druhej strane, ak máte radi niečo viac osobné a útulné, moli by ste zvážiť ubytovanie v Penziónat De Waterzooi. Nachádza sa na menej frekventovanej ulici, kde sa zdržuje menej turistov a má tiež svoju reštauráciu. Tento penziónat ponúka útulné a pohodlné izby s domácou atmosférou.

Gent ponúka množstvo možností pre ubytovanie, a to nielen v hoteloch, ale aj v apartmánoch či penziónoch. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, môžete sa tešiť z pohodlného a kvalitného ubytovania počas vášho pobytu v Gente. Nezabudnite však včas rezervovať svoje ubytovanie, pretože v sezóne majú hotely a penzióny väčšie vypredanosti.


Počasie Belgicko Gent


Belgické mesto Gent je známe svojou bohatou históriou, nádhernou architektúrou a živým kultúrnym životom. Keďže sa nachádza v západnej Európe, jeho počasie je do určitej miery ovplyvňované atlantickým oceánom.

Gent má oceánske podnebie s mierne chladnými zimami a miernymi letami. Jeseň a jar často prinášajú zmenu teplôt a niekedy aj nepredvídateľné počasie. Teploty v lete sa pohybujú okolo 20 - 25 stupňov Celzia, pričom najteplejšie mesiace sú júl a august. Zimy sú zvyčajne mierné s priemernými teplotami kolem 0 - 5 stupňov Celzia. Na jar a v lete môže byť počasie niekedy daždivé, preto je vhodné mať pri sebe dáždnik alebo plášť.

V Gent sa očakávajú značné zrážky počas celého roka, najmä v zime a na jar. Priemerne tu spadne viac ako 800 mm zrážok za rok. Pravdepodobnosť dažďa je vyššia od septembra do januára, kedy je vhodné mať so sebou aj teplejšie oblečenie. Aj keď so sebou prinesiete dáždnik, môžete byť nepríjemne prekvapení, keďže vietor často odfúkne dažďovú clonu.

Belgické mesto Gent ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a zaujímavostí, vrátane malebného historického centra, kde sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodíkov. Návštevníci môžu tiež navštíviť slávnu Katedrálu sv. Bavo, ktorá je jednou z najvýznamnejších pamiatok a architektonických skvostov mesta.

Ak sa plánuje návšteva Gentu, je vhodné sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť svoje plány teplotám a zrážkam. Mesto ponúka množstvo vnútorných atrakcií, ako sú múzeá, galérie a historické budovy, ktoré môžu byť skvelým útočiskom pred nepriaznivým počasím.

Celkovo vzaté, Belgicko Gent ponúka svojim návštevníkom bohatú kultúru a históriu s veľkým množstvom atrakcií. Aj keď počasie môže byť občas prekvapujúce, správne plánovanie a príprava vám umožnia v tejto nádhernej destinácii užiť si všetko, čo ponúka.


Dovolenka Belgicko Gent


Belgicko nie je len krajina piva a čokolády, ale je to aj krajina s krásnymi miestami na návštevu. Jedným z takých miest je aj Gent, ktorý sa nachádza v provincii Východné Flámsko.

Gent je historické mesto, ktoré bolo takmer celé zničené počas druhej svetovej vojny, no následne bolo obnovované a dnes patrí k najkrajším a najfascinujúcejším miestam v Európe. Klenotom mesta je historické centrum, ktoré je zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gent, určite by ste mali navštíviť Gravensteen hrad, ktorý je známy ako Hrad hrôzy a dá sa nahliadnuť do minulosti, keď býval presláveným väzenským centrom. Štvrť St. Pieters je tiež výborným miestom na návštevu, ktorá je bohatá na historické budovy, múzeá a najväčšiu pohrebisku po druhej svetovej vojne.

Okrem toho, Gent je tiež domovom mnohých kresťanských monumentov, ako napríklad katedrála Sv. Bavona alebo Bazilika svätého Petra a Pavla. Pre tých, ktorí milujú umenie, Musuem voor Schone Kunsten Gent (MSK) ponúka veľké množstvo umenia od renesancie, baroku až po moderný art.

Nezabudnuteľným zážitkom je aj prechádzanie starým mestom, ktoré je plné mnohých kaviarní, reštaurácií a barov. Treba zavítať do pôvodnej pivárne De Pelikaan, kde sa môžete pokochať rôznymi druhmi belgických pív.

Gent je tiež známy svojimi trhmi, kde môžete nájsť rôzne miestne pochutiny, suveníry a čerstvé potraviny. Najstarší a najväčší trh, veľký trh, sa koná každú sobotu ráno a určite stojí za návštevu.

Belgicko je aj o svojich festivaloch a Gent nezaostáva. Každoročne sa tu konajú rôzne festivaly a podujatia, ako napríklad festival cestovateľov, medzinárodný filmový festival a ďalšie.

Na svojej belgickej dovolenke by ste nemali prehliadať Gent. Toto historické a krásne mesto ponúka množstvo pamiatok, miestnej kultúry a gastronómii, ktoré ocenia nielen milovníci histórie a kultúry, ale aj jedlého belgického luxusu. Určite sa sem vyplatí zavítať.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Gent


Otázky:

1. Aké je počasie v Gente?
2. Ako sa dostať z letiska v Bruseli do Gente?
3. Kde sa nachádza historické centrum Gente?
4. Kde si môžem zakúpiť belgické čokolády v Gente?
5. Aké sú turistické atrakcie v Gente?

Odpovede:

1. Počasie v Gente sa líši v závislosti od ročného obdobia, ale zvyčajne býva slnečne a suché počas leta a vlhko a daždivo počas zimy.

2. Najlepšou možnosťou je využiť vlak z letiska v Bruseli, ktorý priamo premáva do Gente.

3. Historické centrum Gente sa nachádza v strede mesta a je ľahko dostupné peši alebo verejnou dopravou.

4. Belgické čokolády si môžete zakúpiť v mnohých obchodoch po celom meste, ale najlepšie miesta na nákup sú malé čokoládovne a bývalé kláštory.

5. Turistické atrakcie v Gente zahŕňajú Gravensteenkasteel, katedrálu sv. Bavona, renesančný obchodný dom Het Gravensteen, Muzeum krásnych umení a čokoládové múzeum Van Hoorebeke.


Letenka Belgicko Gent


Belgicko Gent: Mesto plné histórie a kultúry

Belgické mesto Gent sa nachádza vo východnej časti krajiny, niekoľko desiatok kilometrov západne od Bruselu. Je to jedno z najstarších miest v Belgicku a okrem svojej bohatej histórie a kultúrneho dedia ponúka návštevníkom aj množstvo krásnych architektonických pamiatok a parkov. Ak túžite po kultúrnom zážitku, určite stojí za to zavrhnúť známejšie destinácie a vybrať sa práve sem.

Pamiatky a krása mesta

Prvou a najvýraznejšou krásou, ktorú si môžete pozrieť v Gente, je majestátny Gravensteen hrad. Tento hrad bol postavený v 12. storočí, a dnes je v ňom umiestnené vojenské múzeum. Ďalším krásnym architektonickým výtvorom v Gente je St. Bavo Cathedral, ktorá sa nachádza na hlavnom námestí mesta. Katedrála bola postavená v období gotiky a je považovaná za jednu z najkrajších katedrál v Európe. Na námestí tiež nájdete ďalšie zaujímavé budovy, ako napríklad renesančnú radnicu a Lakenhal, ktorá slúžila ako obchodné miesto pre látky a koberce.

Okrem týchto významných stavieb nájdete v Gente aj množstvo ďalších krásnych architektonických prvkov, napríklad rôzne parky, renesančné domy či gotické kostoly. Prechádzajte sa uličkami mesta a objavujte krásu tohto miesta sám.

Kultúrna scéna

Gent je známy aj svojou kultúrnou scénou. Má zaujímavé múzeá, galérie a divadlá, ktoré stoja za to navštíviť. Príkladom takejto inštitúcie je UGent – Kráľovský univerzitný inštitút, ktorý je jedným z najdôležitejších vzdelávacích zariadení v Belgicku. Má tiež vynikajúcu galériu, kde si môžete pozrieť výstavy súčasného umenia.

Našiel by sa aj množstvo festivalov, ktoré sa tu konajú počas celého roka. Najznámejším z nich je snáď záhradný festival, ktorý sa koná v júli a auguste a prináša zaujímavé záhradné inštalácie, hudbu a festivalovú atmosféru.

Kde sa ubytovať

Pri hľadaní ubytovania by ste sa mali zamerať na centrum mesta. V okolí námestia a historického centra, kde sa nachádza väčšina pamiatok, nájdete množstvo hotelov, hosteľov a apartmánov. Niektoré miesta ponúkajú krásny výhľad na mesto a katedrálu.

Ako sa sem dostať

Belgicko Gent má vynikajúcu dopravnú infraštruktúru. Pre medzinárodných návštevníkov sú najvhodnejšie lety do letiska v Bruseli. V Bruseli môžete najítať na verejnú dopravu alebo si prenajať auto a odraziť sa do Gente. Existuje tiež vlakové spojenie a Genteje priamy autobusový prechod.

Veľkou výhodou návštevy Belgicka a miesta ako Gente je, že sa ľahko dostanete do iných európskych krajín. Z Gente sa dostanete napríklad do Paríža, Amsterodamu alebo Londýna vlakom alebo autobusom za niekoľko hodín.

Belgické mesto Gent je tajomným krásnym miestom, ktoré ponúka návštevníkom množstvo krásnych architektonických pamiatok a kultúrneho dedia. Jeho bohatá história a atmosféra si zaslúžia pozornosť každého návštevníka. Vyskúšajte to a určite nebudete sklamaní.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky