Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Belgicko Brusel

Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Brusel


1. Kam sa oplatí ísť vo Belgicku?

V Belgicku je veľa miest, ktoré stojí za návštevu. Medzi najobľúbenejšie patrí Brusel, Antverpy, Gent, Bruggy a Liege.

2. Ako sa dostanem z letiska do Bruselu?

Z letiska Brusel sa do mesta dostanete pomocou vlaku, autobusu alebo taxíka. Najrýchlejšou možnosťou je vlak, ktorý premáva pravidelne medzi letiskom a centrom mesta.

3. Aké je hlavné symbolické jedlo v Belgicku?

Belgické hovädzie karbanátky s hranolkami a majonézou (tzv. "stoemp" a "frietjes") sú jedným z najznámejších jedál v Belgicku.

4. Kde môžem ochutnať belgický čokoládu v Bruseli?

V Bruseli nájdete množstvo čokoládovníkov, kde si môžete vychutnať belgickú čokoládu. Niektoré z najznámejších čokoládovníkov vrátane Pierre Marcolini, Neuhaus, Godiva a Leonidas sú umiestnené v centre mesta.

5. Koľko stojí vstup do Atomium v Bruseli?

Vstupné do Atomia sa líši v závislosti od veku a typu lístka. Vstupenky pre dospelých sa pohybujú od 15 do 20 eur, pre deti od 5 do 13 rokov sú dostupné lacnejšie lístky a deti do 5 rokov majú vstup zdarma.

6. Je potrebné sa prihlásiť na prehliadku Európskeho parlamentu v Bruseli?

Áno, prehliadka Európskeho parlamentu je možná len po predchádzajúcom zaregistrovaní. Môžete si rezervovať miesto online na oficiálnej stránke Európskeho parlamentu.

7. Kde si môžem kúpiť belgické pivo v Bruseli?

Belgické pivo je možné zakúpiť v mnohých podnikoch a pivárňach v Bruseli. Niektoré z najpopulárnejších miest s veľkým výberom belgického piva sú Delirium Café, Poechenellekelder a A la Bécasse.

8. Aké sú hlavné atrakcie v Bruseli?

Medzi hlavné atrakcie v Bruseli patrí Grand Place, Atomium, Manneken Pis, Mini-Europe a belgické múzeum stripu. Brusel je tiež známy svojou bohatou kultúrou a umením, a preto je hojná aj ponuka galérií a muzeí.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Bruselu?

Ideálny čas na návštevu Bruselu je na jar (apríl a máj) alebo na jeseň (september a október), keď je počasie príjemné a turistický ruch nie je až taký veľký ako v lete.

10. Aké sú tradičné belgické slávnosti v Bruseli?

Niekoľko tradičných belgických slávností v Bruseli zahŕňa Zabíjačka (Fête du Cochon), Brussels Summer Festival a Ommegang Festival. Tieto podujatia ponúkajú tradičné jedlá, hudbu, tance a zábavu.


Dovolenka Belgicko Brusel


Keď si myslíme o dovolenke v Európe, Belgicko často nie je prvá voľba. Ale možno je čas začať uvažovať o tejto fascinujúcej krajine, predovšetkým o jej hlavnom meste Bruseli. Brusel je niekedy považovaný za nespravodlivo prehliadané miesto na mapách turistických záujmov, ale ponúka bohatú históriu, skvelé jedlo, kultúru a architektúru, ktorá stojí za to preskúmať.

Jednou z najznámejších atrakcií v Bruseli je Grand Place, ktorý je zápisom do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Toto námestie ponúka úžasné príklady belgického barokového dizajnu a je srdcom mesta. Na Grand Place sa nachádza množstvo historických budov, vrátane belgického kráľovského paláca, mestského múzea a radnice. Po návšteve sa môžete dostať do jednej z mnohých reštaurácií v okolí a vychutnať si slávny bruselský výber piva alebo belgického čokolády.

Ďalší dôležitý symbol Bruselu je socha Manneken Pis, ktorá zobrazuje malého chlapca močiaceho do fontány. Táto socha je špecifická pre výrobu rôznych kostýmov a často je vidieť ako je oblečená v tradičných belgických šatách. Prečítajte si o histórii a legendách spojených so sochou Manneken Pis, a prečo sa stal takým známym symbolom Bruselu.

Ďalšou atrakciou je Atomium, veľmi neobvyklá štruktúra, ktorá má tvar molekuly. Atomium je pamiatkou z Expo 58, Svetovej výstavy konanej v Bruseli v roku 1958. Vnútri Atomia si môžete prezrieť výstavu o histórii výstavy a ponúka aj panoramatický výhľad na mesto.

Belgicko je tiež známe svojou gastronómiou, najmä výberom piva a čokolády. Nezabudnite si vychutnať tradičné belgické jedlá, ako sú hovädzie karbonátky s omáčkou z trappistového piva alebo belgické vafle s ovocím a smotanou. V Bruseli nájdete množstvo reštaurácií a pivníc, kde si môžete vychutnať autentickú belgickú kuchyňu.

Okrem týchto turistických atrakcií má Brusel aj bohatú kultúru a umenie. Môžete navštíviť múzeum Magritta, ktoré je venované slávnemu belgickému surrealistickému maliarovi Renému Magritto. Prechádzajte sa okolo rôznych umelcových diel a prehlbuje si poznatky o jeho prístupe k umeniu.

Brusel tiež ponúka množstvo zelenej plochy, vrátane parku Leopold, v ktorom sa nachádza krásny jazero a botanická záhrada. V lepších mesiacoch môžete uskutočniť piknik na jednom z miestnych trhov, ktoré ponúkajú čerstvé ovocie, zeleninu a typické belgické občerstvenie.

A tak, ak plánujete dovolenku v Európe, nezabudnite zaradiť Brusel na váš zoznam. Belgicko má oveľa viac ponúknuť, než si mnohí myslia, a Brusel je skvelým miestom na začatie objavovania tejto malebnej krajiny. Nech už sa rozhodnete pre exkurziu po Grand Place, návštevu Atomia alebo jednoduché ochutnávanie belgického piva, budete mať jistotu, že vás belgická dovolenka Brusel nezanechá ľahostajnými.


Ubytovanie Belgicko Brusel


Belgicko Brusel je jedno z najpopulárnejších miest v Európe a nielenže ponúka veľa turistických atrakcií a skvelého jedla, ale aj kvalitné ubytovanie pre turistov.

Ak hľadáte ubytovanie v centre Bruselu, môžete si vybrať medzi mnohými hotelmi, penziónmi a apartmánmi. Niektoré najpopulárnejšie hotely sú Hotel Le Plaza, Hotel Amigo a Hotel Metropole, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie a sú blízko mnohých turistických atrakcií.

Ak ale hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, môžete si zvoliť z mnohých lacnejších ubytovaní v blízkosti centra mesta. Môžete si napríklad rezervovať apartmán cez Airbnb alebo vyhľadať ubytovanie v penziónoch, kde často ponúkajú aj raňajky. Jedným z najlacnejších ubytovaní v centre mesta je generálna budova Youth Hostel Association, kde môžete získať izbu s vlastnou kúpeľňou za malú cenu.

Ak ale hľadáte romantické a architektonicky zaujímavé miesta, určite si musíte zarezervovať ubytovanie v historickej štvrti Sablon, kde je mnoho starobylých štvrtí, zábavných barov a luxusných reštaurácií. Toto miesto ponúka najlepší výhľad na centrum mesta a nielenže je plné krásnych architektonických pamiatok, ale ponúka aj skvelú atmosféru.

V Bruseli je mnoho ubytovaní, ktoré sú vhodné pre každého turistu a zabezpečia kvalitné ubytovanie počas celej dovolenky. Ak navštívite Brusel, mali by ste si spraviť rezerváciu vopred, aby ste mohli využiť všetky možnosti, ktoré vám táto úžasná destinácia ponúka.


Počasie Belgicko Brusel


Belgicko Brusel: klima a počasie

Belgicko Brusel je jedným z dôležitých miest v Belgicku, ktoré sa môže pochváliť atraktívnymi historickými pamiatkami, kultúrnym dedičstvom a skvelou gastronómiou. Mnoho turistov a návštevníkov sa však zaujíma aj o klimatické podmienky a počasie v tejto oblasti. V tomto článku sa dozviete niečo viac o klimatických podmienkach Bruselu a aké počasie môžete čakať.

Klimatické podmienky Belgicko Bruselu

Belgicko Brusel má oceánske podnebie, ktoré je však ovplyvnené aj kontinentálnym klimatom. Teploty v lete sa pohybujú okolo 20-25 °C a v zime klesajú na 0-5 °C. Najväčší rozdiel v teplote je však počas jarnej a letnej sezóny, kedy sa otepľuje a stáva sa teplejšou. Podnebie je mierne vlažné a vlhké, s miernymi zmenami teploty v priebehu dňa.

Letné počasie Belgicko Bruselu

Letné mesiace, teda jún až august, sú pre Brusel teplé a menej daždivé. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 20-25 °C v niektorých dňoch môže byť aj horúco s maximálnou teplotou až 30 °C. Leto je ideálnym obdobím na prechádzky mestom, návštevu múzeí a záhrad.

Zimné počasie Belgicko Bruselu

Zamrznutá stoka v Bruseli v zime

Zima, od decembra až do februára, je mrazivá, daždivá a veterná. Teploty sa pohybujú okolo 0-5 °C s malými rozdielmi počas dňa. Sneženie v Bruseli nie je nezvyčajné, ale väčšinou to sú malé množstvá snehu a trvá to len krátko.

Jarné a jesenné počasie Belgicko Bruselu

Jeseň a jar sú sezóny, kedy sa môže očakávať väčšie množstvo dažďa a menej stabilné počasie. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C s výkyvmi v priebehu dňa. Toto obdobie roka je ideálne na návštevu múzeí, elegantných reštaurácií a námestí.

Aké je najlepšie obdobie na návštevu Belgicko Bruselu?

Brusel si môžete užiť počas celého roka, avšak ak hľadáte nehnuteľné počasie a menšie množstvo dažďa, ideálne obdobie na návštevu je jeseň alebo jar. V lete, kedy je menej daždivé a teplejšie, sa môžete tešiť aj z malých turistických miest a parkov. V zime a skorom jar, môžete zažiť menej turistov a atrakcií.

Krátko a zhrnutie o počasí Belgicko Bruselu

Belgicko Brusel má oceánske podnebie, ktoré je ovplyvnené aj kontinentálnym klimatom. Letné mesiace sú teplejšie a menej daždivé, zima je mrazivá a daždivá. Ak hľadáte nehnuteľné počasie, návšteva na jar a jeseň by bola ideálna. Brusel ponúka mnoho zaujímavostí počas všetkých ročných období, okrem základných turistických miest, môžete si vychutnať aj excelentnú gastronómiu a nádherné parky, ktoré ponúkajú úžasnú atmosféru kedykoľvek v priebehu roka.


Letenka Belgicko Brusel


Belgicko Brusel: Kam vice kostelů než dnů v roce

Belgie je jednou z nejmalebnějších zemí v Evropě a má mnoho kouzelných měst k návštěvě. Však si mnoho turistů oblíbí známá místa, jako je Gent či Bruggy, ale málokdo si uvědomuje, jak zajímavé a krásné může být i hlavní město Belgie, Brusel.

Brusel je městem historie, umění, gastronomie i moderní architektury. Na každém kroku tu můžete objevovat něco jiného. U těch historických památek, které stojí za povšimnutí, patří zřejmě kostel sv. Mikuláše, náměstí Grand Place nebo dalších mnoho dalších budov, muzeí, parků apod. Celé město je velká inspirace pro umělce i pro turisty, kteří si zde mohou užít bohatou kulturu a umění.

Brusel je ale i velké kulturní centrum. Sídlí zde řada evropských institucí, jako jsou EU, NATO nebo WCO. Proto si zde často můžete všimnout mnoha lidí různé národnosti a kultur a je to také jeden z důvodů, proč si mnoho turistů právě Brusel oblíbí.

K dispozici jsou i různé druhy ubytování. Od luxusních hotelů až po malé pensiony, které nabízí kvalitní služby za přijatelné ceny. Pokud hledáte více exotické zrazy, zde je množství letů s nejrůznějšími leteckými společnostmi. Ať už hledáte levnou letenku nebo více luxusní variantu, určitě si vždy najdete cestu pro vlastní požadavky.

Belgie je zkrátka velmi zajímavá země, kterou můžete objevovat již jen rozmanitostí krajiny a obyvatel. Takže pokud hledáte krásné a inspirativní místo k návštěvě, doporučuji si vyzkoušet Brusel. Určitě vás nezklame.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky