Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Bahamy Harbour Island

Letenka Bahamy Harbour Island


Bahamy sú veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou, a jedno z najkrajších miest na tomto karibskom súostroví je Harbour Island. Táto malá ostrovná dedinka je známa svojou krásnou plážou, úchvatným modrým morom a teplým slnečným počasím, čo ju robí ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Ak sa rozhodnete vydať na toto nádherné miesto, prvou vecou, ktorú musíte urobiť, je vybrať si letenku na Bahamy. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka pravidelné letecké spojenie s hlavným mestom Bahám Nassau. Zväčša trvá let z Európy približne 10-12 hodín, v závislosti od vzdialenosti a počtu prestupov.

Po prílete do Nassau musíte prejsť cestu trajektom na ostrov Harbour Island. Trajekt je hlavným dopravným spojením medzi Nassau a týmto ostrovom a plaví sa niekoľkokrát denne. Cesta trajektom trvá asi 3 hodiny, ale ponúka nádherný výhľad na okolité ostrovy a prírodu.

Keď dorazíte na ostrov Harbour Island, budete ohromení jeho krásou. Pozriete si rušné prístavné mestečko s farebnými domčekmi a úzkymi uličkami. Výhľad na jemný piesok a tyrkysové more je jednoducho pôsobivý.

Hlavným lákadlom tohto ostrova je pláž Pink Sands Beach, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Jej ružovo farebný piesok je dôsledkom množstva drobných ružových korálových častíc, ktoré sa zmiešavajú so žltým pieskom. Spolu vytvárajú unikátny a nezabudnuteľný pohľad.

Pri Pink Sands Beach nájdete rôzne plážové bary a reštaurácie, kde si môžete vychutnať exotické nápoje a miestnu kuchyňu. Počas dňa si môžete oddýchnuť pod tieňom palmových stromov a pozorovať vodné športy, ako sú napríklad potápanie, šnorchlovanie alebo jazda na jetovej doske.

Okrem pláže si môžete prehliadnuť aj ostatné atrakcie na ostrove, ako je napríklad osadenie korálových útesov, rybárska dedina a rozličné obchody s darčekmi.

Po strávení niekoľkých dní v tejto malebnej časti Bahám sa vyptávate, čo ďalej. Môžete sa vrátiť na letisko v Nassau a pokračovať v dovolenke v iných častiach Bahám, alebo sa rozhodnúť zostať na ostrove a vychutnávať si pokojné a relaxačné prostredie.

V každom prípade, návšteva Harbour Island na Bahamách je určite nezabudnuteľným zážitkom. Krása miestnych pláží a kúzelné prostredie vás určite očaria a prinesie vám chvíle pokoja a oddychu od každodenného života.


Počasie Bahamy Harbour Island


Bahamy sú známe svojím tropickým a slnečným počasím, a to platí aj pre ostrov Harbour Island. Tento malý karibský ostrov sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od hlavného ostrova Eleuthera a ponúka turistom pokojné pláže s bielym pieskom, tyrkysovými vodami a mierne teplým podnebím po celý rok.

Počasie na Harbour Island patrí medzi najpríjemnejšie na Bahamách. Ostrov má typicky tropické podnebie, s teplými teplotami a dostatkom slnečného svetla. Priemerná teplota sa pohybuje medzi 25 °C a 30 °C počas celého roku, čo poskytuje ideálne podmienky na kúpanie a opaľovanie sa.

Ostrov však nie je imúnny voči hurikánom, ktoré sa na Bahamách vyskytujú v období od júna do novembra. Preto je dôležité sledovať predpovede počasia a vyhýbať sa cestovaniu počas tejto sezóny, ak je to možné. Bezpečnosť vždy musí byť prioritou.

Nebeská modrina a slnečné svetlo sú charakteristické pre ostrov počas celého roka, avšak najlepší čas na návštevu Harbour Islandu je v období medzi decembrom a aprílom. Toto obdobie spadá do zimnej sezóny, keď je vzduch chladnejší a suchší, čo zaručuje príjemnejšie podmienky pre turistov.

Teplota v tomto období sa pohybuje okolo 20 °C až 25 °C, čo je ideálna teplota pre turistov, ktorí sa chcú venovať vodným aktivitám, napríklad potápaniu, rybolovu alebo jazde na skútroch. Voda v Karibskom mori je takmer celoročne teplá, s teplotou okolo 26 °C, čo dáva turistom príležitosť kúpať sa a šnorchlovať vo fantastickom podmorskom svete.

Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Harbour Island počas jari a leta, si musia byť vedomí, že toto obdobie prináša vyššiu vlhkosť a väčšie množstvo dažďa. Teploty môžu dosiahnuť až 32 °C, a nie je nezvyčajné, že sa objavia búrky a príležitostné tropické zrážky. Napriek tomu, na väčšinu dní je obloha jasná a turisti si môžu užívať slnko, pláže a vodné športy.

V každom prípade, či už návštevníci prídu kedykoľvek počas roka, môžu sa tešiť na úchvatné výhľady na tyrkysové more, sochorené koraly a farebné ryby. Pláže Harbour Islandu sú považované za niektoré z najkrajších na svete a iste neuveriteľné prostredie tohto malebného ostrova zanechá v srdciach turistov nezabudnuteľné spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Harbour Island


1. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať na Harbour Island z Bahám?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať na Harbour Island z Bahám, je vziať trajekt z ostrova North Eleuthera, ktorý je dostupný z medzinárodného letiska v hornej uličke.

2. Koľko trvá trajektová plavba z North Eleuthera na Harbour Island?
- Trajektová plavba trvá približne 10-15 minút.

3. Aké sú niektoré z najpopulárnejších pláží na Harbour Island?
- Niektoré z najpopulárnejších pláží na Harbour Island sú Pink Sand Beach, Ten Bay Beach a Man Island Beach.

4. Ktorú časť roka odporúčate navštíviť Harbour Island?
- Prvopočiatok zimy (november až december) je obľúbeným obdobím pre návštevu Harbour Island, keďže počasie je príjemné a pláže sú menej preplnené.

5. Kde si môžem prenajať bicykel na Harbour Island?
- Ubytovacie zariadenia často ponúkajú prenájom bicyklov, ale tiež ich možno prenajať z miestnych prenájmov bicyklov.

6. Aké aktivity či atrakcie sú k dispozícii na Harbour Island?
- Medzi populárne aktivity na Harbour Island patrí potápanie, jazda na koni, rybolov a prechádzky po ostrove.

7. Sú niektoré obľúbené reštaurácie na Harbour Island?
- Niektoré z najobľúbenejších reštaurácií na Harbour Island sú Sip Sip, Rock House Restaurant a Bahama House.

8. Aký je najlepší spôsob, ako preskúmať Harbour Island?
- Najlepším spôsobom, ako preskúmať Harbour Island, je pešo alebo na bicykli, keďže ostrov je relatívne malý a väčšina atrakcií je dostupná pešo.

9. Môžem si strážiť veci na pláži na Harbour Island?
- Na Harbour Island je možné si prenajať plážový stôl alebo lehátko, ktoré môžete použiť na uchovanie a stráženie svojich vecí.

10. Aké je priemerné dĺžka pobytu turistov na Harbour Island?
- Priemerná dĺžka pobytu turistov na Harbour Island sa pohybuje medzi 3 až 7 dní, v závislosti od ich plánov a záujmov.


Dovolenka Bahamy Harbour Island


Bahamy sú známe svojim nádherným karibským prostredím, bielymi plážami a tyrkysovými vodami. Medzi tieto ostrovy patrí aj Harbour Island, ktorý je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Bahamách. Tento ostrov vytvára dokonalý únik z reality a ponúka všetko, čo si môžete priať na dokonalú dovolenku.

Harbour Island je známy svojou plážou s ružovým pieskom, ktorá je jednou z najkrajších na svete. Tento jedinečný jav je vyvolaný prítomnosťou veľkého množstva drobných korálových fragmentov zmiešaných s bielym pieskom, čo vytvára pôsobivý ružový odtieň. Pláž je ideálna na relaxáciu, opaľovanie a prechádzky pozdĺž pobrežia.

Okrem toho, na Harbour Island nájdete aj špičkové hotely a rezorty, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie a prvotriedne vybavenie. Máte možnosť vybrať si medzi elegantnými plážovými vilami alebo exkluzívnymi rezidenciami s výhľadom na oceán. Tieto hotely sú zamerané na oddych a sú ideálne pre romantické výlety či rodinné dovolenky.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, Harbour Island ponúka veľa aktivít. Môžete si vychutnávať potápanie, šnorchlovanie alebo plážový volejbal. Prechádzka po pikantne farebných uliciach ostrova je ďalšou pikantériou, ktorá sa vám zapáči. Môžete objavovať miestne obchody s suvenírmi, reštaurácie s autentickou českou kuchyňou či miestne trhy plné čerstvého ovocia a zeleniny.

Jednou z najväčších atrakcií Harbour Island je podmorský svet. Môžete si zapožičať čln a ísť na výlet okolo ostrova, kde budete mať možnosť vidieť nádherný koralový útes a množstvo farebných rýb. Pre tých odvážnejších je tu aj možnosť stretnúť sa so žralokmi pri potápaní. Niektoré hotely a rezorty ponúkajú aj plachetnicové plavby alebo rybolovné výlety, čo je skvelý spôsob, ako využiť svoj čas v tomto rajskom prostredí.

Harbour Island je dokonalou destináciou pre pokojnú, luxusnú dovolenku, stretnutie s prírodou a dobrodružstvo. Jeho krása, pohostinnosť miestnych obyvateľov a jedinečná atmosféra vám poskytne nezabudnuteľné zážitky. Je to miesto, na ktoré sa budete chcieť vrátiť znovu a znovu.


Ubytovanie Bahamy Harbour Island


Harbour Island, nachádzajúci sa na Bahamách, je jedným z najexkluzívnejších a najlepšie hodnotených cestovateľských destinácií na svete. Vyhlásený za jedno z najkrajších miest na Bahamách, tento ostrov ponúka nádherné pláže, jemný piesok, tyrkysové more a luxusné ubytovacie možnosti.

Jedno z najpopulárnejších miest na Harbour Island je historická dedinka Dunmore Town. Svojím starým svetlomodrým a ružovým farebným oblečením sa Dunmore Town vyznačuje ako jedno z najcharakteristickejších miest na Bahamách. Je plné histórie a kultúry, ktoré sú preniknuté v každom jeho zákutí.

Keď prídete na Harbour Island, môžete si vyberať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sú dostupné pre turistov. Od luxusných rezortov po útulné bungalovy, každý nájde niečo pre svoje potreby a rozpočet.

Jedným z najexkluzívnejších ubytovacích zariadení na ostrove je The Dunmore. Tento histórický rezort sa zdôrazňuje svojím jedinečným štýlom a eleganciou. Súkromné domy sú zariadené v elegantnom bahamskom štýle a poskytujú širokú škálu služieb a vybavenia pre hostí. Majú vlastnú pláž, bazén, spa so širokou ponukou procedúr a reštaurácie, ktoré sa špecializujú na čerstvé morské plody a miestne špeciality.

Ďalšou možnosťou je reštaurácia Coral Sands. Tento rezort sa nachádza na pláži Pink Sand Beach, ktorá je jednou z najkrajších pláží na svete. Svojím perlivým pieskom a tyrkysovou vodou je táto pláž jedinečná a láka turistov z celého sveta. Reštaurácia Coral Sands ponúka luxusné ubytovanie v blízkosti tejto nádhernej pláže a tiež elegantné stravovacie možnosti, ktoré zahŕňajú zmes medzinárodnej kuchyne a miestne speciality.

Pre tých, ktorí hľadajú viac nezávislosť a súkromia, sú tu aj bungalovy a chalupy na prenájom. Vďaka tomu môžete zažiť autentický ostrovný život a mať možnosť sa ponoriť do miestnej kultúry a životného štýlu.

Harbour Island ponúka aj mnoho aktivít a atrakcií pre turistov. Okrem kúpania a slnenia na pláži môžete skúsiť rôzne vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie, jachtovanie a rybolov. Môžete sa tiež prejsť po ostrove a objaviť jeho krásy a skryté miesta, vrátane historickej dedinky Dunmore Town, ktorá je zahrnutá v zozname svetového dedičstva UNESCO, a Pyramídy, ktorá je umelou korálovou formáciou ponoriť v mori.

Ostrov Harbour Island je skutočným rajom na zemi s nádhernými plážami, luxusnými ubytovacími možnosťami a množstvom aktivít pre turistov. Nech už hľadáte dovolenku plnú relaxácie, dobrodružstva alebo odpočinku, toto miesto vám poskytne všetko, čo si želáte. Nechajte sa pohltiť krásou a pohostinnosťou tohto miesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na Bahamách.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky