Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Bahamy Abaco Islands

Dovolenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy sú známe svojimi biele piesočnatými plážami, tyrkysovým morom a dokonalou tropickou klímou. A ak hľadáte dokonalé miesto na oddych a relax, Abaco Islands, ktoré sú súčasťou Bahamských ostrovov, sú krásnou možnosťou.

Abaco Islands sa nachádzajú na severe Bahám a pozostávajú z niekoľkých ostrovov, vrátane veľkého ostrova Great Abaco a menších ostrovov ako Marsh Harbour, Hope Town a Green Turtle Cay. Turistom sa ponúkajú nespočetné možnosti na vodné aktivity, vrátane lovu rýb, potápania, jachtingu, plachtenia a jednoducho plávanie v krištáľovo čistých vodách.

Nádherné pláže Abaco Islands ponúkajú perfektné miesto na odpočinok a relaxáciu. Medzi najkrajšie pláže na týchto ostrovoch patria Tahiti Beach, Treasure Cay Beach a Lubbers Quarters. Krásne palmové stromy, biele piesočnaté pláže a krištáľové, tyrkysové more robia z týchto pláž dokonalé miesto na stretnutie s priateľmi a rodinou.

Najpopulárnejšími miestami na Abaco Islands sú Marsh Harbour a Hope Town. V Marsh Harbour si môžete vychutnať miestne obchody s darčekmi, reštaurácie a nočný život. Zároveň môžete skúsiť niekoľko dobrodružných vodných aktivít, ako sú lovy rýb a plachtenie. K tomu môžete tiež prenajať lodku a preskúmať ostrovy na vlastnú päsť.

V Hope Town môžete prechádzať krásnymi farebnými domami a majákom Elbow Cay. Prechádzka po zaujímavých uličkách a návšteva miestnych prevádzok Vám umožňuje spoznať kultúru Baham. Okrem toho, je tu aj krásna pláž Half Moon Bay.

Abaco Islands sú rajom pre milovníkov vodných aktivít a trávenia času na pláži. S nádhernými plážami, útulnými obchodmi a reštauráciami, ostrovy Abaco Islands sú dokonalým miestom pre dovolenku, ktorú nikdy nezabudnete. Pokiaľ Vám to príde vhod, doprajte si prázdniny v tomto nádhernom mieste a užite si nezabudnuteľnú dovolenku na Bahamách.


Letenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy Abaco Islands: Kľúč k tajomnej rajskému ostrovu

Bahamy sú synonymom pre luxusné dovolenky a exotické pláže. Tento karibský raj sa skladá z viac ako 700 ostrovov, medzi ktorými si možno vyberáte. Jedným z najtajomnejších ostrovov v tejto oblasti sú Abaco Islands, ktoré ponúkajú nekonečné množstvo prírodných pokladov a únic na nádherné pláže.

Abaco Islands sú súostrovím, ktoré tvoria okolo 120 malých a väčších ostrovov, rozprestierajúcich sa na ploche približne 770 štvorcových kilometrov. Nachádzajú sa približne 290 kilometrov na východ od Miami a sú jedným z najaccessiblejších miest Bahamas.

Cesta na Abaco je veľmi jednoduchá, keď si zakúpite letenku. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka pravidelné lety do Marsh Harbour, hlavného mesta Abaco Islands. Cesta z Miami trvá len približne hodinu, takže vás nič nebráni objaviť tento skrytý klenot.

Po prílete na Abaco budete nadšení prirodzenou krásou tohto miesta. Turisty privádzajú predovšetkým nádherné pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou Karibského mora. Ktorúkoľvek pláž si vyberiete na Abaco, budete mať zaručený nezabudnuteľný zážitok.

Abaco Islands sú tiež známe svojimi korálovými útesmi, ktoré poskytujú vynikajúce podmienky na potápanie alebo šnorchlovanie. Množstvo exotických rýb a morských živočíchov, ktoré tu nájdete, vás uchváti. Niektoré miesta sú vyhľadávané svetovými potápačmi, pretože ponúkajú úžasný a farebný pohľad na bohatstvo podmorského sveta.

Keďže Abaco Islands sú neobyčajne bohaté na prírodu, je to ideálne miesto aj pre milovníkov outdoorových aktivít. Môžete sa vydať na turistiku, prejsť sa po niektorých prekrásnych traťach, navštíviť jeden z národných parkov alebo sa vydať za poznaním histórie tohto miesta. Nájdete tu aj viacero prírodných rezervácií a chránených oblastí, kde môžete obdivovať vzácne druhy rastlín a živočíchov.

Turistická atrakcia na Abaco sú svetoznáme lesy pinií. Táto špecifická vegetácia spolu s jasným modrým morom vytvárajú scenériu, ktorá sa zdá byť z iného sveta. Nechýbajú ani koloritné rybárske osady, kde si môžete ochutnať miestne jedlá a zmerať svoje rybárske schopnosti.

Abaco Islands sú miestom pre oddych a relaxáciu, kde môžete uniknúť každodennému zhonu a ponoriť sa do pokojného karibského života. Vynikajúce pláže, podmanivé panorámy, bohaté podmorské životnosti alebo aktivítý v prírode, to všetko je v dosahu. Abaco Islands núkajú všetko, čo si môžete priať vo výnimočnej dovolenke.

Ak sa chystáte na luxusnú dovolenku na Bahamách, Abaco Islands sú miestom, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Príďte spoznať tento skrytý klenot Karibiku a prinesiete si zo sem nezabudnuteľné spomienky a nové zážitky. Letenka do Abaco Islands je kľúčom k vašej ceste do tajomnej rajského ostrova.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Abaco Islands


1. Ako sa dostanem na Abaco ostrovy na Bahamách?
- Existuje niekoľko možností dopravy na Abaco ostrovy, vrátane letu z hlavného mesta Nassau alebo letu priamo z USA. Tiež je možné prísť na Abaco trajektom z niektorého z okolitých ostrovov.

2. Koľko trvá let z USA na Abaco ostrovy?
- Lety z USA na Abaco ostrovy trvajú obvykle približne dve až tri hodiny, v závislosti od konkrétneho miesta odletu.

3. Ktoré atrakcie a aktivity sú k dispozícii na Abaco ostrovoch?
- Na Abaco ostrovoch sa môžete tešiť na vodné športy ako potápanie, šnorchlovanie, rybárenie a plachtenie. Okrem toho tu nájdete krásne pláže, prírodné rezervácie, historické pamiatky a možnosť spoznať miestnu kultúru.

4. Ktoré miesta by som mal navštíviť na Abaco ostrovoch?
- Niektoré z najpopulárnejších miest na Abaco ostrovoch zahŕňajú Marsh Harbour, Elbow Cay, Hopetown, Treasure Cay a Green Turtle Cay. Každé z týchto miest ponúka jedinečnú atmosféru a atrakcie.

5. Ako je počasie na Abaco ostrovoch?
- Počasie na Abaco ostrovoch je typické pre teplé tropické podnebie. Teploty sa pohybujú od 20 °C do 30 °C počas celého roka a vlhkosť je vysoká. Obdobie hurikánov začína v júni a končí v novembri.


Ubytovanie Bahamy Abaco Islands


Bahamy, známe svojimi exotickými plážami a turistickými atrakciami, sú jedným z najpopulárnejších dovolenkových miest na svete. Aj keď väčšina turistov venuje pozornosť hlavným ostrovom, ako sú Nassau a Paradise Island, ostrov Abaco ponúka úplne iný zážitok z dovolenky. Tento ostrovový reťazec, ktorý sa skladá z Veľkého Abaca a Malého Abaca, je pokojnejší a nenarušený, čo vytvára ideálne miesto na oddych a relaxáciu.

Abaco Islands je malý raj nachádzajúci sa na severovýchode Bahám. Tento ostrov ponúka úchvatné pláže, ktoré sú obklopené tyrkysovým morom, a je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných športov. Jeho zachovalá príroda, múzeá a histórie z neho robia jedinečné miesto, ktoré treba spoznať.

Najväčším mestom na Abaco je Marsh Harbour, ktoré je srdcom ostrova. Tu nájdete väčšinu ubytovacích možností, ako sú hotely, rezorty a súkromné vily. Čo sa týka rezortov, sme vás prehovorili pár.

Jeden z najobľúbenejších rezortov na Abaco je „Abaco Beach Resort“. Tento rezort sa nachádza na krásnej pláži a ponúka luxusné ubytovanie, reštaurácie s miestnymi pochúťkami a mnoho aktivít pre turistov. Môžete si vychutnať plážový volejbal, šnorchlovanie alebo si prenajať vodnú loď a preskúmať okolité ostrovy. Taktiež si môžete užiť večeru pri romantickom západe slnka s nádherným výhľadom na oceán.

Ak preferujete súkromnejšie a tichšie prostredie, odporúčame vám skúsiť „Hope Town Harbour Lodge“. Tento kúzelný rezort sa nachádza v historickej Hope Town, kde sa nachádza známy maják. Hostia sa môžu ubytovať v príjemných bungalovoch sústredených dookola bazéna alebo v súkromných vilách s nádherným výhľadom na more. Hotel má svoju vlastnú pláž, kde si môžete dopriať oddych a len tak leniť v pohodlných lehátkach. Ak máte chuť na dobrodružstvo, môžete si prenajať bicykle alebo kajaky a preskúmať blízke okolie.

Nielenže má Abaco Islands neuveriteľné rezorty, ale ponúka aj množstvo lacnejších možností pre ubytovanie. Mnoho miestnych vlastníkov domov ponúka svoje rezidencie na prenájom. Tieto domy sú často dobre vybavené a nachádzajú sa na malebných miestach s ľahkým prístupom na pláže. Táto možnosť je obzvlášť ideálna pre páry alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú užiť dlhšiu dovolenku a cítiť sa ako doma.

Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok, Abaco Islands ponúka aj niekoľko menších rodinných prevádzok, ktoré sú spravované miestnymi obyvateľmi. Tieto ubytovacie zariadenia sú obvykle skromnejšie, ale ponúkajú útulnú atmosféru a skvelé pohostinstvo. Hostia majú možnosť ochutnať tradičné bahamské jedlá a dozvedieť sa viac o miestnej kultúre.

Abaco Islands sú perfektným miestom na strávenie oddychového času plného pobytu na pláži, potápania alebo šnorchlovania. Ak ste sa rozhodli stráviť dovolenku na týchto ostrovoch, určite nezabudnite preskúmať rôzne možnosti ubytovania. Od luxusných rezortov až po miestne rodinné prevádzky, Abaco Islands má niečo pre každého. Miestne pohostinné obyvateľstvo a krásne prírodné scenérie tu vytvárajú ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu.


Počasie Bahamy Abaco Islands


Bahamské ostrovy Abaco ležia v Atlantickom oceáne a sú súčasťou Bahamských ostrovov. Tento rajský kút Karibiku ponúka nádhernú krajinku a pestré živočíšne ríše. Avšak, počasie Bahamy Abaco Islands sa môže často meniť.

Abaco aj keď sa nachádza v Karibiku, má subtropické podnebie. Toto znamená, že teploty sú dosť vysoké a vlhkosť je vysoká po celý rok, okrem obdobia sucha, ktoré zvyčajne trvá od decembra do apríla. Počas tohto obdobia sú teploty nižšie a vlhkosť klesá.

Počas letných mesiacov, od júna do septembra, môžu byť teploty dosť vysoké a vlhkosť stúpa ešte viac. Teploty sa pohybujú okolo 30 ° C a nocné teploty zostávajú nad 20 ° C. V tomto období sú tiež častejšie búrky a hurikány, ktoré sú častými javmi v oblasti Karibiku.

V zime, od decembra do marca, je počasie o niečo chladnejšie a vlhkosť klesá. Teploty sú však stále príjemné a zvyčajne sa pohybujú od 20 do 25 ° C. V tomto období sú aj najlepšie šance na slnečné počasie a minimálne množstvo dažďa.

Celkovo sa Abaco javí ako ideálne miesto na návštevu počas zimných mesiacov, keď v západnej Európe a Severnej Amerike sú teploty nízke. Avšak, ak plánujete navštíviť Abaco počas letných mesiacov, musíte mať na pamäti, že toto obdobie prináša častejšie búrky a možná aj nebezpečné hurikány.

V každom prípade, Ak plánujete navštíviť Bahamy Abaco Islands, je dôležité sledovať počasie a prípadne sa pripraviť na možné zmeny v počasí. S trochou pozornosti a opatrnosti sa však môžete tešiť z tropického počasia a nezabudnuteľných zážitkov na Bahamách.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky