Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Argentína Purmamarca

Letenka Argentína Purmamarca


Argentina je krajina známa svojimi úchvatnými krajinnými zákutiami a krásami. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí mestečko Purmamarca, ktoré sa nachádza v pohorí Andes. Purmamarca je malé mestečko s kultúrnymi a historickými zaujímavosťami a nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré ponúka.

Návšteva Purmamarca sa začína už na letisku v argentínskom hlavnom meste Buenos Aires, kde si môžete zakúpiť letenku do Salty, hlavného mesta provincie Jujuy. Z Salty sa potom môžete presunúť do Purmamarcy autobusom alebo taxíkom.

Pri návšteve mestečka Purmamarca si určite nesmiete nechať ujsť návštevu koloritného trhu, kde nájdete rôzne miestne remeslá a tradičné výrobky. Po prechádzke trhom sa odporúča navštíviť kultúrne pamiatky ako je kostol Santa Rosa de Lima a mnoho iných.

Je však najväčší zážitok prechádzať v okolí mestečka a obdivovať úchvatné krajiny. Purmamarca je známa hlavne pre svoje súvislé pásy farbených kopcov, ktoré sa nazývajú Cerro de los Siete Colores (Sedemfarebný kopec). Táto národná pamiatka Argentíny neponúka iba krásny výhľad na oblasť, ale aj možnosti pre túry a horské výlety.

V Purmamarci môžete zažiť obmedzenú turistickú infraštruktúru, avšak to neznamená, že nemáte možnosť ochutnať miestne delikatesy a tradičné jedlá. Miestne reštaurácie ponúkajú čerstvé suroviny a regionálne špeciality, ako sú empanadas, ktoré sú v Argentíne veľmi populárne.

Návšteva Purmamarcy je zážitkom, ktorý by ste nemali pri návšteve Argentíny v žiadnom prípade vynechať. Pre zabezpečenie pohodlného letu do Salty vám odporúčame zarezervovať si letenku pred príchodom do krajiny. Argentína Purmamarca ponúka okúzľujúce scenérie, ktoré určite stojí za to vidieť a užiť si ich.


Ubytovanie Argentína Purmamarca


Argentina je krajina s rôznorodým prírodným bohatstvom, očarujúcimi kultúrami a fascinujúcimi mestami. Ak plánujete svoje cestoviny do Argentíny, určite by ste nemali vynechať Purmamarca.

Purmamarca je malá obec nachádzajúca sa v severnej časti Argentíny, v provincii Jujuy. Toto mesto má veľmi zvláštne prostredie, s krajinnými charakteristikami, ktoré ho robia jedinečným a fascinujúcim.

Jedným z najväčších lákadiel mesta Purmamarca je jej úžasný krajinný výhľad. Zatiaľ čo mnoho návštevníkov tohto miesta pochádza sem kvôli jeho kultúrnemu dedičstvu, krajina okolo mesta stojí za to, aby bola viditeľná.

Čo sa týka ubytovania, mnoho turistov sa rozhodne ostať na mieste v malých nájomných apartmánoch, ktoré sú útulné a cenovo dostupné. Hostiny v Purmamarca sú všeobecne lacnejšie ako ubytovacie zariadenia v iných destináciách v Argentíne.

Najlepšou možnosťou pre ubytovanie v Purmamarca sú hostely. Tieto hostely sú čisté, pohodlné a ideálne pre cestovateľa na rozpočte.

Ak si chcete užiť luxusný pobyt s výhľadom na krásne hory v Purmamarca, existujú aj niekoľko hotelových rezortov, ktoré ponúkajú nadštandardné vybavenie a zariadenia, ako sú bazény, spa centrá a reštaurácie.

V každom prípade, nech sa rozhodnete pre akúkoľvek formu ubytovania v Purmamarca, majte na pamäti, že vaša cesta do Argentíny bude zážitkom na celý život a Purmamarca nikdy nezostane vyradená z vašich spomienok.


Dovolenka Argentína Purmamarca


Argentína je fascinujúcou krajinou, známou svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a skvelým jedlom. Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete pohrať so všetkými týmito aspektmi, potom by ste mohli zvážiť navštíviť malé mestečko Purmamarca.

Nachádza sa v srdci horského pásma And v provincii Jujuy. Purmamarca je domovom približne tisíc obyvateľov a dýcha autentickou argentínskou atmosférou. Má nádhernú prírodu, ktorá zahŕňa Farallón de las Conchas, aj známe ako Cerro de los Siete Colores (Vrch siedmich farieb). Tento vrch je jednou z najväčších atrakcií mesta a jeho farebné vrstvy sú úžasné na pohľad.

Okrem toho je tu aj námestie Plaza de Armas, ktoré je centrom mesta a miestom, kde sa stretávajú miestni obyvatelia aj turisti. Môžete tu nájsť rôzne reštaurácie, kaviarne a obchody so suvenírmi. Je tu aj kostol, ktorý sa datuje až do 17. storočia a je skvelým miestom na jemnú prechádzku a objavovanie histórie miesta.

Ak ste milovníkom trhov, milovať budete tu čakajúci trh, kde sa predávajú tradičné argentínske vyrobené výrobky a umelecké diela, ako sú látky, keramika a remeslá. Tento trh je dôležitou súčasťou kultúry a tradície miesta a poskytuje vám možnosť zakúpiť si autentické suveníry.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať okolie Purmamarca, je naplánovať si prechádzku po hrebeni hôr Quebrada de Humahuaca. Táto scenická trasa vás prevedie cez údolie s nádhernými výhľadmi na hory, útesy a malebné miesta. Môžete si vybrať rôzne trasy podľa svojich prednosťí a fyzickej kondície, ale každý jednotlivec bude mať úžitok z tohto úžasného stretu prírody a kultúry.

Na dovolenke v Purmamarca sa tiež určite nesmiete vyhnúť skúsenosti s miestnou kuchyňou. Typické jedlo provincie Jujuy je síce spájané so zemiakovými jedlami, ale môžete si vychutnať aj chutné miestne špeciality ako je Čočkový guisado, Humitas a Empanadas. Nezabudnite si vychutnať miestne víno,ktoré sa pestuje v okolí, a prípadne ochutnať aj miestne tradičné nápoje ako je mate čaj ahorčatto.

Dovolenka v Purmamarca v Argentíne je jedinečným zážitkom. Ak hľadáte autentickú kultúru, úchvatnú prírodu a skvelé jedlo, toto miesto bude pre vás ideálnym miestom na dovolenku. Navštívte Purmamarca a ponořte sa do všetkého, čo ponúka.


Počasie Argentína Purmamarca


Purmamarca je malebné mestečko nachádzajúce sa v Argentíne. Leží v provincii Jujuy na severe krajiny a je obklopené pôsobivou krajinou a vysočinou Quebrada de Humahuaca. Toto miesto je veľmi obľúbené medzi turistami kvôli svojim farebným horám, historickým pamiatkam a autentickému kultúrnemu životu.

Purmamarca je známa svojimi Cerro de los Siete Colores, čo v preklade znamená Hora siedmich farieb. Tieto vrchy sú výsledkom geologického procesu, kedy sa rôzne minerály a horniny zhlukovali a vytvárali unikátne vrstvy. Najlepší čas na obdivovanie týchto farebných vrchov je ráno, keď ranné slnko ich osvetľuje a dokonale podčiarkuje ich jedinečnú krásu.

Počasie v Purmamarca je veľmi chladné kvôli vysokému nadmorskému výškovému geodetickému bodu, a to 2 192 metrov nad morom. Počas zimných mesiacov, od júna do augusta, teploty sa môžu pohybovať okolo 0 °C a dokonca aj pod ním. Je potrebné sa dobre obliecť a pripraviť sa na mrazivé a studené podmienky. V lete, od decembra do februára, teploty sa pohybujú okolo 25 °C a môžu byť dosť vykurované. Je vhodné si priniesť dostatok vody a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením.

Okrem slnka a teploty je Purmamarca tiež známa svojimi silnými vetrami. Veterné búrky a silné zrážky môžu byť bežné, najmä počas jesene a zimy. Turisti by mali byť pripravení na takéto podmienky a schopní adaptovať svoje plány, ak sa počasie rýchlo mení.

Napriek týmto potenciálnym nepriaznivým podmienkam je Purmamarca krásnym miestom na návštevu. Jeho farebné hory, historické budovy a bohatá kultúra robia z tohto miesta skutočne jedinečnú destináciu. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, je toto miesto nádhernou pasťou, ktorú treba objaviť.

Ak chcete zažiť originálnu argentínsku atmosféru a vychutnať si prekrásne počasie v Purmamarci, odporúča sa navštíviť túto destináciu v jarných mesiacoch, keď teploty sú mierné a príroda je plná farieb a života. Nezabudnite si priniesť dostatok oblečenia na ovládanie teploty a pripravte sa na možné zrážky.

Zhrnutím, počasie v Purmamarca je zemepisne podmienené vysokým nadmorským výškovým bodom a môže byť veľmi chladné v zime a veľmi horúce v lete. Turisti by mali byť pripravení na všetky typy počasia a prispôsobiť sa aktuálnym podmienkam. Bez ohľadu na poveternostné podmienky, Purmamarca ponúka skutočne nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Purmamarca


Čo je Purmamarca?
Purmamarca je malé mestečko v argentínskej provincii Jujuy, známe svojou farebnou horskou krajinou a Indiánskym kultúrnym dedičstvom.

Ako sa tam dostanem?
Purmamarca sa nachádza približne 160 km južne od mesta Salta, hlavného mesta provincie Jujuy. Najlepšie je cestovať autom, ale existujú aj verejné autobusové spojenia.

Aké miesto Purmamarca navštíviť?
Najznámejšia turistická atrakcia v Purmamarca je horský masív Cerro de los Siete Colores, ktorý je úžasným miestom na prechádzky a turistiku. Ďalšie miesta, ktoré si môžete vychutnať, sú mnohé tradičné Indiánske obydlia, miestne trhy s tradičnými výrobkami a múzeá.

Aké je počasie v Purmamarca?
Počasie v Purmamarca sa mení v závislosti na ročnom období. Zima, ktorá trvá od júna do septembra, je obvykle suchá a studená s teplotami, ktoré môžu klesnúť pod bod mrazu. Leto, ktoré trvá od decembra do marca, je často horúce a vlhké s búrkami a krátkymi dažďami.

Aké tradičné jedlá môžem ochutnať v Purmamarca?
Argentínska gastronómia je veľmi rozmanitá a zahrnuje množstvo chutných jedál. V Purmamarca si môžete vychutnať tradičné Indiánske jedlá, ako sú humita (parou varený koláč), empanadas (plnené koláče) a locro (hustá polievka s bóbmi a mäsom). Okrem toho si môžete vychutnať aj argentínske steaky, ktoré sú známe po celom svete.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky