Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Dovolenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina je krajina bohatá na krásne prírodné scenérie a Patagónia je jedným z najdychberúcich miest na dovolenku. Toto oblasť sa nachádza na južnom konci Južnej Ameriky a ponúka nádherný výhľad na hory, jazerá a ľadovce. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche, tiež známe ako "Argentínska švajčiarska", je malé mesto, ktoré leží pri hraniciach Kordiller. Jeho nádherné jazerá a hory privábili turistov z celého sveta. Môžete si vychutnať horské túry, jazdu na bicykli, lyžovanie alebo si užiť príjemný výlet na lodi po jazere Nahuel Huapi. Okrem toho je Bariloche známe pre svoju čokoládu a pive, takže si tu môžete vychutnať aj miestne dobroty.

El Calafate je ďalšou turistickou destináciou v Patagónii. Nachádza sa v provincii Santa Cruz a je najznámejšie pre majestátny ľadovec Perito Moreno. Môžete si pozrieť obrovské ľadovce, snažiť sa vidieť, ako ľad puká a dozvedieť sa viac o prírode. Okrem toho môžete navštíviť aj ďalšie ľadovce, ako napríklad Spegazzini a Upsala ľadovec. Existuje mnoho výletových spoločností, ktoré vám poskytnú možnosť vidieť tieto úžasné prírodné úkazy.

Ushuaia je hlavným mestom Patagónie a zároveň aj najjužnejším mestom sveta. Nachádza sa na ostrove Ohňová zem, ktorý je obklopený krásnymi horami a priekopou Beagle. Toto miesto je ideálne pre milovníkov prírody a dobrodruhov, pretože ponúka možnosti rôznych outdoorových aktivít, ako je turistika, horská turistika, lodičky a dokonca aj jazda na sánkach tažených psy! Okrem toho môžete navštíviť aj Národný park Tierra del Fuego, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady na fjordy a ľadovce.

Celá Patagónia je známa svojou bohatou divokou prírodou a jedinečnými krajinnými scenériami. Ak hľadáte dovolenkový cieľ, ktorý vám umožní uniknúť od ruchu veľkého mesta a objaviť nezvyčajnú prírodu, Patagónia je to pravé miesto pre vás. Bariloche, El Calafate a Ushuaia ponúkajú mnoho možností pre zábavu a dobrodružstvo, a zároveň vám umožňujú preskúmať krásy Argentíny.


Ubytovanie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ak hľadáte dobrodružstvo v divokej prírode a krásne scenérie, argentínska časť Patagónie je miestom, ktoré určite nechcete premeškať. Nachádza sa na juhu Argentíny a je domovom niektorých z najkrajších prírodných krás na svete. Medzi tieto krásy patria mesta Bariloche, El Calafate a Ushuaia, ktoré ponúkajú úžasné možnosti na ubytovanie.

Bariloche je prvém miestom, ktoré by ste mali navštíviť v argentínskej Patagónii. Toto mesto je známe svojimi nádhernými jazerami, zelenými horami a alpskou architektúrou. Jednou z najpopulárnejších aktivít v Bariloche je výlet na vrchol Cerro Campanário, odkiaľ máte úžasný výhľad na celé okolité prostredie. V meste nájdete množstvo ubytovacích možností vrátane luxusných rezortov, malých rodinných penziónov a hostelov.

El Calafate je ďalším zaujímavým miestom v argentínskej Patagónii. Je známe svojim impozantným ľadovcom Perito Moreno, ktorý je patrične chránený ako súčasť národného parku Los Glaciares. Môžete sa vybrať na výlet na perito Moreno ľadovec a dokonca sa aj prejsť po ňom. Okolie má tiež množstvo turistických trás na prieskum. V El Calafate nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane horských chát, hotela a hostelu.

Ushuaia, známa aj ako „koniec sveta“, je posledným miestom, ktoré si musíte v argentínskej Patagónii pozrieť. Nachádza sa na Ohňovej zemi a je najjužnejším mestom na svete. Je obklopené hrebeňmi pohoria Martial a ponúka úžasné výhľady na priestranné more a zasnežené vrcholy. Toto miesto je tiež bránou k Antarktíde a ponúka možnosť vyraziť na výlet na toto fascinujúce miesto. Ushuaia má množstvo hotelov, hostelu a horských chatiek pre ubytovanie.

Celkovo vo všetkých týchto mestách nájdete rozmanité možnosti na ubytovanie pre každý rozpočet. Od luxusných rezortov a hotelov s výhľadom na jazero alebo oceán po cenovo dostupné hostely a malé rodinné penzióny, ktoré vám umožnia zažiť charmantnú atmosféru Patagónie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Argentínu Patagóniu, nemali by ste sa trápiť s ubytovaním. Bariloche, El Calafate a Ushuaia ponúkajú očarujúce miesta, kde sa môžete ubytovať a zažiť prírodnú krásu tejto oblasti. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skromnejšiu variantu, jedno je isté - vaša dovolenka v argentínskej Patagónii bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Letenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ak plánujete cestu do Argentíny, Patagónia je určite jednou z oblastí, ktorú by ste nemali vynechať. S jej úchvatnou prírodou, nádhernými jazerami a majestátnymi horami ponúka Patagónia neopakovateľný zážitok pre každého cestovateľa. Ako sa sem dostať? Jednou z najlepších možností je cestovať lietadlom.

Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Patagónii, kde môžete pristáť. Medzi najpopulárnejšie patria letisko v Bariloche, El Calafate a Ushuaia. Tieto destinácie sú ideálnymi miestami na začiatok vašej objavovacej cesty Patagóniou.

Bariloche, známe aj ako "argentínske Švajčiarsko", je jedným z najobľúbenejších miest v Argentíne. Nachádza sa v Andách a je obklopené nádhernými jazerami a horami. Lietadlo je skvelou voľbou na prílet do Bariloche, pretože vám umožní vidieť úchvatnú krajinu zhora. Po pristátí môžete začať objavovať Bariloche a jeho okolie, kde vás čakajú turistické trasy, vodopády a lyžiarske strediská.

El Calafate je ďalšou populárnou destináciou v Patagónii, známou najmä svojím prirodzeným divom - ľadovcom Perito Moreno. Letisko v El Calafate je momentálne jediným medzinárodným letiskom v juhovej Argentíne, čo z neho robí významné centrum pre turistov, ktorí sa chcú dostať k ľadovcovi. Pristátie v El Calafate vám umožní cestovať do národného parku Los Glaciares, kde bude vaším najväčším zážitkom nepochybne sledovanie veľkolepého ľadovca Perito Moreno.

Ushuaia, známa ako "koniec sveta", sa nachádza na najjužnejšom mieste Argentíny. Toto mesto má jedinečnú polohu, pretože sa nachádza v súostroví Ohňová Zem na samom severe severe. Prílet do Ushuaia vás poteší nádhernými výhľadmi na horský masív Martial a pobrežie Atlantického oceánu. Po pristátí tu sa môžete vydať na objavovanie Národného parku Tierra del Fuego, kde vás čakajú nádherné jazerá, pestrá flóra a fauna a okúzľujúca príroda.

Ak ste sa rozhodli túto letenku zvoliť, je dôležité dodržiavať pravidlá cestovania a letiska v súvislosti s COVID-19. Skontrolujte aktuálne informácie o cestovaniach a bezpečnostných opatreniach pred odletom a dbajte na osobnú hygienu výskytom všetkých bezpečnostných opatrení počas cestovania.

Cesta lietadlom do Patagónie vám poskytne nezabudnuteľný pohľad na argentínsku krajinu a rýchly a efektívny spôsob dopravy. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť Bariloche, El Calafate alebo Ushuaia, tieto miesta vám prinášajú unikátne zážitky s prírodou, ktoré si určite zamilujete. Vyrazte na dobrodružstvo po Patagónii a zažite niečo neskutočné!


Počasie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentínska Patagónia je rozmanitá oblasť so zmenlivým počasím. Patagónia sa rozkladá na juhu Argentíny a Čile. Väčšina návštevníkov túži vidieť Bariloche, El Calafate a najjužnejší bod, Ushuaia. Každá z týchto lokalít má svoje špecifiká a zaujímavosti, sú však spojené svojím morským podnebím s teplotami, ktoré sa menia z roka na rok.

Bariloche je najväčšie mesto v Patagónii a má scenické okolie v Andách a mnoho jazier v oblasti. Počasie v Bariloche je nepredvídateľné. V lete môže byť teplé a slnečné s teplotami okolo 25°C. V zime môže byť zima a ľadová so snehovými zrážkami a teplotami až -5°C. Udržiava sa tu aktívna turistická sezóna počas celého roka, aj keď v zime sme v tejto oblasti prístupné len lyžovanie.

El Calafate je mesto umiestnené na juhu Patagónie a je známe pre svoj pohľad na najväčší ľadovec na svete, Perito Moreno. Počasie v El Calafate je chladné počas celého roka a letá sú krátke a miestne zimy sú dlhé. Teplota sa zvyčajne pohybuje medzi 0°C a 10°C s veľkými zmienami. Návštevníci by mali byť pripravení na chladné a veterné počasie, dokonca aj v lete a by sa mali oblečiť v teplom oblečení.

Ushuaia je najjužnejšie mesto na svete. Nachádza sa na ostrove Isla Grande de Tierra del Fuego a je populárne miesto návštevy počas letných mesiacov, keď sa počasie zlepšuje a priemerné teploty môžu dosiahnuť až 10°C. Zimy v Ushuaia sú extrémne studené a mrazivé s teplotami až -15°C. Návštevníci sa musia pripraviť na zimné počasie a majú na sebe teplé oblečenie a topánky, aby sa ochránili pred mrazom.

Všeobecne platí, že počasie v Patagónii je nepredvídateľné. Je to dôvod, prečo sa mnoho turistov rozhoduje navštíviť túto oblasť počas letných mesiacov, keď sú teploty príjemnejšie a lepšie pre aktivity v prírode a turistické aktivity. Návštevníci by si však mali uvedomiť, že aj v lete sa môže vyskytnúť zlé počasie a mohli by sa stretnúť s chladným a veterným počasím. Na druhej strane v zime sú dané lokality navštevovateľnejšie pre lyžovanie a v chlade sa dá očakávať celkom dobrá krajina. Oblečenie pri každej návšteve tejto oblasti by malo byť teplé, vetruodolné a pohodlné. Okrem teplých oblekov a návlekov proti chladu, môže byť dobré sa dokonca pripazdrať aj ku ľahkému plášti proti dažďu, ktorý môže prísť nezaplatenej v každej sezóne.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


1. Aké sú populárne atrakcie v Bariloche, El Calafate a Ushuaia?
V Bariloche sú najpopulárnejšie atrakcie Lago Nahuel Huapi, Cerro Catedral a Colonia Suiza.
V El Calafate je to zasa Perito Moreno, Torres del Paine a Lago Argentino.
V Ushuaia môžete navštíviť Národný park Tierra del Fuego, Beagleho prieliv a Lesné železnice.

2. Ako sa dostanem z Bariloche do El Calafate a z El Calafate do Ushuaia?
Najľahšou možnosťou je cestovať cez letisko. Existujú pravidelné lety medzi Barilochom a El Calafate, ako aj medzi El Calafate a Ushuaiou.
Alternatívne, môžete tiež využiť cestovanie autobusom. Existuje niekoľko autobusových spojení medzi týmito mestami, ale cesta bude trvať dlhšie.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne?
Najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne je v lete (december - február), keď je príjemné a teplé počasie. Avšak, ak chcete zažiť zimnú atmosféru a možnosť vidieť snehové vrcholky hôr, môžete tiež navštíviť Patagóniu v zime (jún - august).

4. Aké sú najlepšie turistické trasy v Patagónii?
V Bariloche je populárna trasa do Circuito Chico, ktorá vám umožní vidieť najlepšie z okolitých jazier a hôr.
V El Calafate nevynechajte prechádzku po Perito Moreno, ktorá ponúka úžasný pohľad na tento ľadovec.
V Ushuaia je jednou z najpopulárnejších trás prechádzka cez Národný park Tierra del Fuego a plavba po Beagleho prielive.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Patagónii?
Všetky tieto mestá sú popularitou u turistov a ponúkajú širokú škálu možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, rodinnými penziónmi, hostelm a privátnymi apartmánmi. Pred návštevou je vhodné rezervovať si ubytovanie vopred.

6. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu pre populárne atrakcie v Patagónii?
Je odporúčané si vopred rezervovať vstupenky pre populárne atrakcie v Patagónii, ako napríklad prehliadku Perito Moreno alebo výlety do Torres del Paine. Týmto si zabezpečíte miesto a minimalizujete riziko vyčerpaných kapacít.

7. Aký je priemerný rozpočet na cestovanie do Patagónie?
Rozpočet na cestovanie do Patagónie sa líši v závislosti od preferencií a štýlu cestovania. V priemere môžete očakávať, že na denne výdavky zhruba 70-100 eur na ubytovanie, jedlo a aktivity. Súvisiace výlety a preprava môžu byť značne drahšie, takže je dôležité zahrnúť tieto náklady do vašeho rozpočtu.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o navštívení Patagónie v Argentíne.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky