Chcete objaviť let za najlepšiu cenu?

Angola Kissama National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Angola Kissama National Park


1. Kde sa nachádza Kissama National Park?
- Kissama National Park sa nachádza v Angole, v blízkosti hlavného mesta Luanda.

2. Aká je veľkosť Kissama National Park?
- Kissama National Park je rozlohou najväčší národný park v Angole, s rozlohou približne 9 600 km².

3. Aký je hlavný cieľ Kissama National Park?
- Hlavným cieľom Kissama National Park je zachovať a obnoviť pôvodnú africkú divočinu a znovu osadnými zvieratami, ktoré boli vyhnané počas občianskej vojny.

4. Aké zvieratá sú v Kissama National Park?
- Kissama National Park je domovom mnohých afrických druhov zvierat, vrátane slonov, zebier, žiráf, lesových antilop a rôznych druhov vtákov.

5. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov Kissama National Park?
- Návštevníci Kissama National Park môžu podstúpiť safari jazdy, sledovať zvieratá a vtáky, Navštíviť historické miesta alebo stráviť čas na pláži.

6. Aké sú otváracie hodiny Kissama National Park?
- Kissama National Park je otvorený pre návštevníkov denne od rána do večera. Presný rozvrh otváracích hodín sa môže líšiť v závislosti od sezóny a poveternostných podmienok.

7. Kde môžem získať povolenie na vstup do Kissama National Park?
- Povolenia na vstup do Kissama National Park je možné získať na mieste v návštevníckom stredisku parku alebo online na oficiálnej webovej stránke parku.

8. Aké je vstupné do Kissama National Park?
- Vstupné poplatky sa môžu líšiť v závislosti od typu vozidla a počtu osôb. Presné vstupné informácie môžete získať na mieste v návštevníckom stredisku parku alebo online.

9. Je povolené táboriť v Kissama National Park?
- Áno, táboriť je povolené v určených oblastiach Kissama National Park. Všetky pravidlá týkajúce sa táborísk a bezpečnosti treba dodržiavať.

10. Existujú v parku ubytovacie možnosti?
- Áno, v Kissama National Park sa nachádzajú rôzne ubytovacie možnosti, od kempov po luxusné safari rezorty.


Letenka Angola Kissama National Park


Angola je jednou z afrických krajín, ktoré majú ešte stále veľmi veľa neprebádaných miest a skrytých pokladov. Jedným z týchto skvostov je národný park Kissama, ktorý je domovom mnohých vzácnych druhov zvierat a jednou z najkrajších prírodných oblastí v Angole.

Kissama National Park sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Luanda a je jedným z najväčších národných parkov v krajine. V minulosti bol tento región značne postihnutý vojnou a občianskym konfliktom, ale v posledných rokoch bola na jeho obnovu venovaná veľká pozornosť. Dnes tu môžeme nájsť rapídne sa zotavujúci a rastúci ekosystém.

Kissama je bohatý na rôzne druhy vegetácie, ako sú lesy, mokrade a trávne plánky. Tieto rôznorodé biotopy poskytujú ideálne prostredie pre rôzne druhy zvierat. Medzi obyvateľmi parku patria vzácne druhy, ako je napríklad čierny nosorožec, leopard, slon a impala. Tí majú v tomto nádhernom prostredí ideálne podmienky pre život a preto je pravdepodobnosť stretnutia s nimi pri prechádzke parkom vysoká.

Pre milovníkov vtákov je Kissama skutočným rajom. Existuje tu viac ako 490 druhov vtákov, vrátane ohrozených druhov ako je afrikánska holubica. Ďalšími zaujímavými vtákmi, ktoré možno v parku pozorovať, sú napríklad straky, buroyeľ tečkovaný alebo dravce ako orly a sokoly.

V rámci parku sa ponúkajú rôzne aktivity a zážitky. Môžete si vychutnať safari jazdu, počas ktorej sa môžete spojiť s prírodou a sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Pre tých, ktorí preferujú prechádzky, je tu niekoľko trás na turistiku, kde si môžu návštevníci vychutnať krásu prírody spolu s odborným výkladom skúsených sprievodcov.

Návštevníci sa tiež môžu zúčastniť školiacich programov, výukových kurzov o ochrane životného prostredia a ich dôležitosti. Tieto programy majú za cieľ zvýšiť vnímanie o význame prírody a pomôcť budúcim generáciám rozvíjať udržateľné prístupy k ochrane a zachovaniu životného prostredia.

Ak hľadáte dobrodružstvo v neprebádanom prostredí, národný park Kissama v Angole je ideálnym miestom na preskúmanie. Majestátne zvieratá, nádherná príroda a jedinečné zážitky sú čakajú na vás. Stačí si nájsť letenku do Angoly a vstúpiť do tejto fantastické oblasti, ktorá ponúka skutočné divočinu uprostred jedného z najkrajších afrických krajín.


Ubytovanie Angola Kissama National Park


Angola Kissama National Park je jedným z najvýznamnejších parkov na africkom kontinente. Tento národný park sa nachádza v juhozápadnej časti Angoly a je vyznačovaný rozsiahlymi územiami obývanými zvieratami ako slony, levovia, krokodíly, nosorožce, bantengy, zebry, hyeny a mnoho ďalších.

Ubytovanie v Kissama National Park je skvelým zážitkom pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť niekoľko dní vo vnútri parku a preskúmať jeho divoké krajiny. Park ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré zahŕňajú kempy a stany vo vnútri parku, aj luxusnejšie reštauračné chaty.

Jedným z populárnych kempov v národnom parku je Camping Site Malembo. Kemp sa nachádza v malebnom lesnatom prostredí s nádherným výhľadom na rieku Kwanza. V týchto stanoch nájdete všetko potrebné pre príjemný pobyt, ako sú posteľné prádlo, prúdy a tiež kuchynské zariadenie vrátane grilov.

Ak hľadáte viac luxusu, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v reštauračnej chate. Najobľúbenejšou chatou je Kissama Lodge, ktorá sa nachádza na brehu rieky Kwanza. Táto reštauračná chata má k dispozícii kvalitné izby a priestrannú terasu s výhľadom na okolitú krajinu.

Ubytovanie v Kissama National Park Vám umožňuje preskúmať jednu z najdôležitejších oblastí Áfriky pre ochranu divočiny a zároveň si dopriať dobrodružné a nezabudnuteľné zážitky. Návštevníkom odporúčame, aby si pred cestou rezervovali ubytovanie vopred, aby sa vyhli sklamaniam.

Celkovo, ubytovanie v African Kissama National Park je určite jeden z najlepších spôsobov, ako stráviť dovolenku v Angole. Okrem nádherného prostredia a zaujímavých zvierat ponúka park rôzne možnosti na výlety, prechádzky a rybolov. Ak máte radi prírodu, určite by ste mali zvážiť návštevu tohto nádherného miesta.


Počasie Angola Kissama National Park


Angola Kissama National Park leží na juhu Angoly a je jedným z najväčších parkov na africkom kontinente. Tento národný park sa rozprestiera na ploche takmer 10 000 kilometrov štvorcových a ponúka návštevníkom možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Počasie v Angole Kissama National Park sa mení v závislosti od ročného obdobia. V období sucha, ktoré trvá od mája do októbra, je počasie veľmi horké a suché. Teploty môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia a veľa rastlín a zvierat sa musí prispôsobiť minimálnemu množstvu vody. V tomto období je veľa doporučení pre návštevníkov, aby si so sebou priniesli dostatok vody na pitie a chránili sa pred slnkom.

Avšak počas obdobia dažďov, ktoré trvá od novembra do apríla, sa situácia dramaticky mení. V tomto období dôjde k mnohým záplavám, pôda sa zvlhne a národný park sa premení na zelené a plné života miesto. Rieky a prístavy sa zväčšia s vysokými prúdmi a to prináša možnosť vidieť rôzne vodné zvieratá. Taktiež sa objaví obrovské množstvo vtáctva, ktoré prilákajú návštevníkov zo všetkých častí sveta.

Angola Kissama National Park je určite miesto, ktoré by mal navštíviť každý milovník divokej prírody. Pozorovanie zvierat je možné nielen od jazdy v aute, ale aj cez prechádzky a rôzne iné aktivity, ktoré sú ponúkané v parku. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Angola Kissama National Park, nikdy vám nedostane možnosť užiť si unikátnu prírodnú krásu tohto miesta.


Dovolenka Angola Kissama National Park


Kissama National Park v Angole: Nezabudnuteľný zážitok z dovolenky

Angola, krajina ležiaca na západe Južnej Afriky, sa postupne otvára turistiky. Jednou z jej najvzácnejších pokladov je Kissama National Park, ktorý poskytuje návštevníkom fascinujúci pohľad na africkú divočinu a jedinečnú prírodu.

Kissama National Park je jedným z najstarších a najväčších chránených území v Angole. Nachádza sa len 75 kilometrov od hlavného mesta Luanda, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup z tohto rušného moderného mesta. Park sa rozkladá na rozlohe 9 600 kilometrov štvorcových a jeho bohatá biodiverzita ho radí medzi najdôležitejšie krajiny s prírodnými a ekologickými hodnotami v celej Afrike.

Kissama National Park sa pyšní rôznorodým ekosystémom, ktorý zahŕňa savanu, mangrove lesy, pobrežnú vegetáciu a riečne korytá. Tieto rôzne prostredia poskytujú ideálne miesto pre množstvo druhov zvierat, ako sú slony, žirafy, kameleoni, lvy, levharti a mnoho ďalších. Pre milovníkov vtáctva je túto lokalitu skutočným rajom, pretože Kissama National Park je domovom rôznych druhov vtákov vrátane veľkých a malých dravcov.

Návštevníci majú v tomto národnom parku množstvo možností na strávenie dovolenky. Medzi najobľúbenejšie aktivity patrí jazda na safari, ktorá poskytuje úžasnú príležitosť na akčnú fotografiu a pozorovanie divokej zveri v jej prirodzenom prostredí. Práve vďaka prítomnosti slonov je Kissama National Park známy ako „Park slonov“ a návštevníci majú častokrát tú česť neposredne ich stretnúť. Títo mohutní a pôsobiví tvorovia predstavujú skutočný vrchol návštevy tohto parku.

Okrem safari sa môžu návštevníci Kissama National Park účastniť aj rôznych výletov a prehliadok. Môže to zahŕňať prechádzku v lese, vychádzku popri rieke či dokonca kajakovanie. Prechádzka po Transkissama Trekku, ktorý sa nachádza v blízkosti parku, je tiež populárnou možnosťou pre tých, čo túžia spoznať ešte viac tejto krásnej angolskej krajiny.

Vzhľadom na svoju prírodnú krásu, diversitu druhov a jedinečnosť, Kissama National Park je bez akýchkoľvek pochýb jedným z najcennejších pozemkov v Angole. Preto sa vláda snaží okolo parku vybudovať infraštruktúru pre návštevníkov, vrátane ubytovacích zariadení a lepších komunikačných ciest.

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok z dovolenky a chcete objaviť niečo nové, Kissama National Park v Angole je ideálnym cieľom. Tento úchvatný park ponúka vzrušujúce stretnutie s africkou divočinou, obohacuje o vedomosti o prírode a zároveň ponúka jedinečnú príležitosť odpočinku a relaxu v úplne inej časti sveta.


Garancia najlepšej ceny

Najširšia internetová ponuka letov

Hromada spokojných klientov

Lacné letenky za výhodné ceny

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Objaviť letenky